Kryokontur – bezlitosny dla komórek tłuszczowych

kryokontur
Na polskim rynku pojawiło się właśnie KRYOKONTUR, urządzenie niemieckiego producenta, firmy ERGOMED, który skutecznie niszczy tkankę tłuszczową, wykorzystując zjawisko kriolipolizy. Wykorzystuje najnowszą technologię, która została wymyślona i wyprodukowana w Niemczech. Poparta jest ona ponad 15 letnim doświadczeniem w produkcji i rozwoju urządzeń do leczenia chłodem. Urządzenie ma jako pierwsze znak jakości Made in Germany.


Na rynku jest wiele urządzeń, które wykorzystują proces kriolipolizy w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej – przyznaje dr Maciej Rogala, właściciel Gold Clinic. – Kryokontur wyróżnia się tym, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Poza tym po raz pierwszy można działać na dużych obszarach ciała. Kryokontur dysponuje głowicą, która redukuje tkankę tłuszczową nawet na udach.

Urządzenia obecnie dostępne na rynku medycyny estetycznej wykorzystują technologię Peltier. Technologię, która poza swoją skutecznością posiada wiele ograniczeń. Po pierwsze wszystkie mają ograniczone obszary zabiegowe. Po drugie zabiegi należy wielokrotnie powtarzać. Dodatkowo podczas zabiegu konieczne jest działanie bardzo dużej siły ssania na skórę, co może powodować zasinienia i ból – tłumaczy Bartosz Burkiewicz Brand Manager, firmy Infinita, odpowiedzialny za wprowadzenie urządzenia na polski rynek.- Firma Ergomed, widząc te słabe strony opracowała ich rozwiązanie. KRYOKONTUR, wykorzystuje technologię sprężarkową, dzięki której w stały i kontrolowany sposób można dostarczyć bezpieczną temperaturę do pacjenta. Technologia ta wyznacza nowy standard w kriolipolizie. Urządzenie precyzyjnie i selektywnie działa na tkankę tłuszczową.
Wystarcza jeden zabieg, by osiągnąć pożądany rezultat. Innowacyjna technologia kontrolowanego chłodzenia umożliwia przeprowadzenie leczenia na prawie każdej części ciała. Jest to jedyne urządzenie, które likwiduje tkankę tłuszczową na całej powierzchni ud.

Co to jest kriolipoliza?

Proces w wyniku którego następuje trwała redukcja tkanki tłuszczowej. Skuteczność potwierdzają badania kliniczne.

Jak przebiega?

Zaplanowana śmierć komórek tłuszczowych następuję dzięki kontrolowanemu i selektywnemu chłodzeniu komórek tłuszczowych, które giną już w temperaturze poniżej 7 stopni Celsjusza. Niska temperatura powoduje, że lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny, po czym wydalane z organizmu. Lipidy w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze, niż inne komórki zawierające wodę. Dzięki temu ilość komórek tłuszczowych się zmniejsza, a inne tkanki, takie jak skóra, mięśnie i nerwy są absolutnie bezpieczne.

Jak działa Kryokontur ?

Aby pozbyć się uporczywego tłuszczu wystarczy poddać się jednemu zabiegowi przez około jedną godzinę. Średnia redukcja w obwodzie brzucha po jednym zabiegu na brzuch to 5-7 cm, co potwierdzają badania kliniczne przeprowadzone w Niemczech.
Połączenie chłodzącej głowicy ze stałą próżnią zapewnia jednolite dostarczenie zimna do powierzchni skóry.
W zależności od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej zabieg może trwać od 35 do 70 minut. Po tym czasie podskórna tkanka tłuszczowa jest trwale uszkodzona. Rozpad, metabolizm oraz wydalenie zniszczonych komórek tłuszczowych trwa do 4 miesięcy. Nie odnotowano żadnych nieoczekiwanych lub niepożądanych zdarzeń. Po zabiegu, w miejscu leczenia może pojawić się krótkotrwałe zaczerwienienie skóry i lekka wrażliwość dotykowa.
Kryokontur jest pierwszym i jedynym urządzeniem na świecie, który pracuje bez użycia szkodliwych gazów, przez co jest przyjazny dla środowiska.
Dostępne są różne wersje głowic m.in. na brzuch, boki, biodra i uda i plecy.
Optymalne wyniki osiągamy dzięki specjalnemu profilowi temperatury, która równomiernie rozłożona na skórze chroni ją przed uszkodzeniem.

Zalety

Bezbolesność – Redukcja niechcianych komórek tłuszczowych poprzez schładzanie jest prawie bezbolesne. Przez znieczulające działanie zimna, zabieg zwykle nie daje nieprzyjemnego odczucia.
Efektywność – trwale uszkadza komórki tłuszczowe.
Innowacyjność – Kryokontour wykorzystuje sprawdzoną i przetestowaną niemiecką technologię. Dzięki kontroli mikroprocesora oraz różnorodności aplikatorów urządzenie staje się pionierskim rozwiązaniem.