Makijaż permanentny

Obudzić się rano z niemal perfekcyjnym makijażem z doskonałymi kreskami na powiekach, ze wspaniałym konturem wokół ust lub pięknymi brwiami, zbliżyć się do wiecznego piękna – to brzmi kusząco.

Makijaż permanentny jest to bardo stara, wywodząca się z Chin metoda polegająca na precyzyjnym prowadzeniu, nie przekraczając granicy naskórka barwnika pochodzenia roślinnego. Barwnik aplikowany jest tylko do górnych warstw skóry, co wyklucza pękanie naczynek i rwawienie. Dzisiaj zabieg ten wykonywany jest przy pomocy aparatu igłowego.

Obrazek

Zabieg aparatem igłowym wykonywany jest w celu korekty brwi (słabe lub nieregularne), korekty ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg), podkreślenia wyrazu oczu („kreski” na dolnej lub górnej powiece) lub maskowania defektów skóry (plamy pigmentacyjne, blizny, przebarwienia) wprowadzając barwniki odpowiednio dobrane do koloru skóry. Makijaż permanentny jest zawsze wykonywany małymi krokami. Tylko tak można uzyskać bezkompromisowy rezultat. W każdej chwili można obejrzeć dotychczasowy efekt i wyrazić życzenia dokonania zmiany. Takie ostrożne postępowanie jest przyjazne dla skóry.
Przebieg wykonania makijażu permanentnego można przedstawić następująco:
Etap pierwszy: rozmowa, podczas której ustala i zatwierdza się kolor oraz kształt optymalny dla danego typu urody. Aby wykluczyć wszelkie ryzyko, przed każdym zabiegiem wykonywany jest test na alergię.
Etap drugi: naniesienie na skórę znieczulającego fluidu (zabieg nie jest bolesny), który zaczyna działać w ciągu 5 minut. Następnie delikatnie igłą jest rysowany kontur i ostrożnie „otwierana” górna warstwa skóry. W międzyczasie dalej skóra jest znieczulana i rysowane są kontury. Aby były one czyste i bez zarzutu, pracuje się niemal wyłącznie igłą pojedynczą. Kontury i cienie są wówczas bardzo delikatne i jasne.
Etap trzeci: Za pomocą delikatnych igieł do akupunktury do skóry wprowadzane są przetestowane na alergię najdelikatniejsze pigmenty. Wprowadzanie pigmentu – na brwiach malujemy delikatne włoski, rzęsy koloryzujemy tuż u nasady, a kontur ust lekko lub całkowicie cieniujemy. Zawsze podczas pracy zwracamy uwagę na to, aby makijaż był jak najbardziej naturalny, tzn. zawsze pracujemy na dwóch różnych farbach, aby podkreślić naturalność.
Etap czwarty: po wykonaniu makijażu permanentnego nakładamy uspokajające i relaksujące kompresy.
W pracy stosowane są igły wykonywane na zasadzie igieł do akupunktury, dzięki temu są cieniutkie i gładkie. Zapobiega to ryzyku zapaleniu skóry a farbę można nanosić punktowo.Równomierny przebieg pracy ma decydujące znaczenie dla efektu końcowego. Dlatego pracuje się dwoma prostnicami dla różnych typów igieł.
Farby składają się z najdrobniejszych mikropigmentów i materiałów farmaceutycznych testowanych toksykologicznie i mikrobiologicznie. Wszystkie farby wykazują wysoką zgodność z kolorem, co wyklucza ewentualne, niepożądane płowienie. Paleta farb jest dostosowana do każdego typu skóry i umożliwia naturalna korekcję i perfekcję wykonania. Dokonywana jest gruntowna analiza kolorytu skóry, aby można było dokładnie dobrać farby. Różne farby są nakładane na stałe na skórę i podkreślają indywidualne piękno – naturalne podkreślenie urody, nie namalowany make-up.
Używane farby i igły oraz różne urządzenia są zgodne z przepisami prawnymi, a także z wymogami higieny i najwyższymi standardami. Wieloletnie testy produktów ze względu na ich przydatność dają dobre wyniki.

Obrazek
Makijaż permanentny utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry 2 – 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek. Wygląd w mgnieniu oka wpływa na poprawę samopoczucia.
Podsumowując, makijaż permanentny jest rozwiązaniem:
– dla wszystkich, którzy najchętniej wcale się nie malują (również sportowców i ludzi odwiedzających saunę), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo;
– dla kobiet, które maja mało czasu na makijaż;
– dla kobiet noszących okulary i szkła kontaktowe, które poprzez fakt, że słabo widzą, maja problemy z wykonaniem makijażu;
– dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami, małymi oczami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie, z rzadkimi rzęsami;
– dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody;
– dla wszystkich osób kobiet uczulanych na kosmetyki kolorowe.Agnieszka Leśniewska
Czołowe miejsce w „Międzynarodowych Mistrzostwach
Makijażu Permanentnego 2004”.
tel. 502383583