Misja helikopter. Simone Moro

O wielkim himalaiście, który nauczył się latać by ratować życie w najwyższych górach świata.

misjaTa książka zawiera odpowiedź na pytanie, jak żyć, kiedy minie czas mierzenia się z najwyższymi górami tego świata i najmroźniejszymi zimami na ośmiotysięcznikach. – Reinhold Messner

O autorze:

Simone Moro – najbardziej utytułowany i najpopularniejszy dziś himalaista świata – to drugi, po Jerzym Kukuczce, zdobywca czterech ośmiotysięczników zimą. Ale co robić, kiedy człowiekowi uzależnionemu od ekstremalnej wspinaczki zabraknie ośmiotysięczników do zdobycia? Można na przykład spróbować zrealizować inne wielkie marzenie. Marzenie o lataniu.

Simone Moro zawsze chciał pilotować helikoptery. Zdobył licencję, kupił śmigłowiec – ale nie po to, żeby uprawiać drogie hobby. Miał plan: stworzyć himalajskie pogotowie. Dowieść, że można nieść skuteczną pomoc również tym, którzy wspinają się na najwyższe szczyty. Sam pokazał, że śmierć nie jest przeznaczeniem najwybitniejszych himalaistów świata. Teraz postanowił zmienić los innych. Okazało się, że był to plan nie mniej trudny, a przygoda z himalajskim pogotowiem nie mniej fascynująca niż wspinaczkowe wyczyny Simone Moro.

O książce:

Tytuł: „Misja helikopter”
Autor: Simone Moro
Tłumaczenie: Gabriela Kühn Simone Moro
Wydawca: Agora SA,
Miejsce i rok wydania: Warszawa, styczeń 2017
Format: 135 x 210 mm
Liczba stron: 240
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Premiera: 25.01.2017