Morwa, sterol, czosnek. Dlaczego warto wybierać naturalne suplementy diety?

Natura to niezwykle hojna fundatorka zdrowia. W swoich zasobach ma tysiące skarbów, którymi chętnie dzieli się z ludźmi.

Morwa, sterol, czosnek. Dlaczego warto wybierać naturalne suplementy diety?

Zioła, warzywa i inne rośliny – wszystkie one mogą nam służyć jako doskonałe źródło witamin i minerałów niezbędnych do zachowania prawidłowego funkcjonowania organizmu. O ile nie zawsze mamy okazję zbierać na łąkach i w lasach wszystkie potrzebne ingrediencje, o tyle bez problemu możemy skorzystać z roślinnych suplementów diety, które zamykają całe bogactwo natury w wygodnej kapsułce.

 DER – ważny wskaźnik

Roślinne suplementy diety cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Łączą w sobie to, co najlepsze w naturze, z tym, co najwygodniejsze we współczesnej technologii. Żeby mieć pewność, że wybieramy naprawdę dobry produkt, zwróćmy uwagę na pochodzenie konkretnych składników i, co bardzo ważne, wskaźnik DER, który pokazuje, jak dużo surowca roślinnego wykorzystano do otrzymania przetworu, a więc esencji tabletki. Im wyższy wynik, tym lepszy dany produkt.

Rozsądne korzystanie z wyrobów dostarczanych przez firmy produkujące suplementy, pozwala na kompleksowe wsparcie zdrowia, dobrego samopoczucia i kondycji organizmu. Czerpanie pełnymi garściami z naturalnych skarbów nie wymaga już dalekich podróży do lasu i analiz z wykorzystaniem atlasu roślin. Zespół ekspertów dba o to, by zapewnić nam najwyższą jakość i sto procent natury w wygodnej i bezpiecznej formie. Przed zakupem należy też sprawdzić kiedy, gdzie i w jaki sposób były zbierane. Wszystkie te czynniki mają wpływ na jakość ostatecznego produktu.

Czosnek na zdrowie

Wśród roślinnych suplementów diety np. z linii preparatów Herbaya można znaleźć całą masę wyrobów, które świetnie będą uzupełniać dietę i zrównoważony tryb życia. Witaminy i minerały w nich zawarte mogą poprawić różne funkcje naszego organizmu. Jednym z najbogatszych w składniki odżywcze warzywem jest czosnek, o którego zbawiennym wpływie na zdrowie mówi się od dziesiątek lat. Niestety – jego mocny, charakterystyczny zapach skutecznie zniechęca nas przed korzystaniem z tych dobrodziejstw. Ale nic straconego! Dziś na rynku można znaleźć roślinny suplement, czyli całą moc tego składnika zamkniętą w bezwonnej kapsułce. Wspiera on system odpornościowy i pozwala mu sumiennie bronić się przed drobnoustrojami i mikroororganizmami, pomaga utrzymać odpowiedni poziom cukru, lipidów, cholesterolu oraz homocysteiny we krwi i zadbać o zdrowie serca. Czosnek – by zadziałał najlepiej – powinien być zbierany na przełomie marca i kwietnia.

Morwa i sterole

Dobrym wsparciem dla organizmu jest również morwa biała, która wspomaga prawidłowy metabolizm węglowodanów i korzystnie działa na produkcję insuliny. Wszystko to wpływa na prawidłowy metabolizm glukozy.

Z kolei wszyscy ci, którzy zmagają się z problemami z cholesterolem, powinni zainwestować w suplement na bazie steroli roślinnych. Udowodniono bowiem, że obniżają one poziom cholesterolu we krwi oraz pomagają utrzymać jego prawidłowy poziom. Warto zwrócić uwagę na to, kiedy zbierano nasiona soi, z których pozyskuje się sterole. Najlepsze efekty uzyskuje się przy pozyskiwaniu ich w okresie od września do października.

Warto pamiętać, że suplementowanie organizmu to tylko część tego, co nazywamy zdrowym trybem życia. Liczy się bogata w składniki odżywcze dieta, aktywność fizyczna, mądre nawyki. Wszystko to pozwoli cieszyć się dobrym samopoczuciem i świetną kondycją.

Wpis znaleziono dzięki:

- Suplementowanie organizmu

- Morwa i sterole

- DER – ważny wskaźnik