MTV VIDEO MUSIC AWARDS 2015. Zestawienie 10 najbardziej kontrowersyjnych występów

MTV VIDEO MUSIC AWARDS 2015 to jednak nie tylko ceremonia wręczenia nagród. Równie ważne są odbywające się w trakcie gali występy największych gwiazd show-biznesu, spośród których wiele trwale zapisało się w historii popkultury.

miley cyrus awards

 

Tegoroczną galę poprowadzi kontrowersyjna gwiazda Miley Cyrus. A na scenie pojawią się między innymi:  Nicki Minaj, Justin Bieber, The Weekend, Pharrell, Demi Lovato, Macklemore & Ryan Lewis, Tori Kelly, A$AP Rocky oraz Twenty One Pilots.

Poniżej przedstawiamy zestawienie dziesięciu z nich, które nam najbardziej zapadły w pamięć.

1. MTV VMA 2003, Madonna, Britney Spears, Christina Aguilera, Missy Elliott – “Like A Virgin/Hollywood Medley”

https://vimeo.com/104797825

O tym występie świat plotkował przez kolejnych dziesięć lat. W czasie gali MTV VMA w 2003 roku do Madonny na scenie dołączyły dwie największe wówczas gwiazdy pop: Britney Spears i Christina Aguilera. Szumowi medialnemu wywołanemu zmysłowym pocałunkiem, jakim Madonna obdarzyła na koniec występu Britney Spears, równać się mógł dopiero występ Miley Cyrus i Robina Thicke w czasie gali z 2013 roku.

2. Miley Cyrus & Robin Thicke (feat. 2 Chainz & Kendrick Lamar) – “We Can’t Stop/Blurred Lines/Give It 2 U” 2013

W czasie gali MTV VMA w 2013 roku Miley Cyrus sprawiła, iż świat w sześć minut zapomniał o tym, ze Hannah Montana kiedykolwiek istniała. Twerkowanie Miley miesiącami nie schodziło z czołówek gazet i portali plotkarskich. Rozpoczęło także szeroką dyskusję na temat seksualności i różnic rasowych.

3. MTV VMA 1984, Madonna – “Like A Virgin” 1984

Występ Madonny w czasie pierwszej gali MTV Video Music Awards w 1984 r., to jeden z najbardziej ikonicznych momentów w historii muzyki pop. Madonna, sugestywnie wijąc się w sukni ślubnej w rytm jednej ze swoich najsłynniejszych piosenek, wysoko zawiesiła poprzeczkę dla gwiazd, mających wystąpić na VMA w przyszłości.

4. Beyoncé – “Love On Top” 2011

https://www.youtube.com/watch?v=CTLEtXr2WEI

Zdaniem fanów za sprawą tego występu Beyonce oficjalnie objęła tron królowej pop. Po mistrzowsko wykonanej piosence odrzuciła mikrofon na bok, rozpięła guzik marynarki i pogładziła się po brzuchu, anonsując tym samym całemu światu, iż wraz ze swoim mężem Jay-Z spodziewa się dziecka. Emocji opanować nie mógł nawet niewzruszony zwykle Kanye West, podskakując z podekscytowania na widowni.

5. Britney Spears – “I’m a Slave 4 U” 2001

W 2001 roku Britney Spears nie trzeba było nikomu przedstawiać. Występ, rozpoczęty przez ówczesną „księżniczkę pop” wewnątrz klatki z żywym tygrysem, na stałe zapisał się w historii muzyki pop za sprawą układu choreograficznego, który Britney wykonała, trzymając na ramionach… gigantycznego żywego pytona.

6. Lady Gaga – “Paparazzi” 2009

Lady Gaga w swoim występie zaprezentowała wszystko, za co kochają ją fani: teatralność, świetny wokal oraz nietuzinkowość, a wszystko to doprawiła… krwią. Złośliwi twierdzą, że to wykonanie zaszokowało nawet ją samą.

7. Hole – “Violet” 1995

Courtney Love zadedykowała występ mężowi Kurtowi Cobainowi, po czym w swoim rockowo-niepokornym stylu przystąpiła do demolowania sceny.

8. Taylor Swift “You Belong With Me” (2009)

Innowacyjny jak na tamte czasy występ Taylor Swift, która w czasie gali zaśpiewała w pociągu metra oraz na dachu taksówki, najbardziej zapamiętany został przez pryzmat późniejszego incydentu. W czasie, gdy Taylor Swift odbierała nagrodę za najlepszy żeński teledysk, na scenę wtargnął Kanye West, twierdząc, iż statuetka należy się Beyonce. Sytuacja ta odbiła się szerokim echem na całym świecie, zaś zachowanie rapera potępił nawet prezydent USA Barack Obama.

9. Eminem – “The Real Slim Shady” / “The Way I Am” 2000

W czasie tego jednego występu na żywo Eminem imiennie obraził obecnych na gali Britney Spears, Christinę Aguilerę, Freda Dursta, a pośrednio – jak z satysfakcją zauważyły później media plotkarskie – co najmniej połowę publiczności.

10. Chris Brown & Rihanna – “Wall to Wall”/”Umbrella”/”Billie Jean”/”Kiss Kiss” Medley 2007

W czasach, kiedy zestawienie Rihanny i Chrisa Browna w jednym zdaniu nie przywoływało jeszcze na myśl problemu przemoc y domowej, występ ten stał się prawdziwą trampoliną dla dwójki wschodzących wówczas gwiazd.