O czym jest?
Janet (Kristin Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie.
Wśród gości są sarkastyczna April (Patricia Clarkson) i jej mąż Gottfried (Bruno Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Cherry Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Emily Mortimer); dziwnie podenerwowany bankier Tom (Cillian Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie.
Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Timothy Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej.
Sytuacja robi się coraz bardziej napięta…
Kim jest Sally Potter?
Sally przyszła na świat w 1949 roku w Londynie. Pierwsze filmy na taśmie realizowała już jako czternastolatka. Dała się poznać światowej publiczności festiwalowej za sprawą krótkiego filmu „Thriller” opartego. Niedługo potem stworzyła swój pierwszy film pełnometrażowy „The Gold Diggers” z Julie Christie. Następnie poświęciła się pracy dla telewizji i realizacji filmów dokumentalnych.
Po dekadzie przerwy od kina zaprezentowała swój drugi pełny obraz, „Orlando”. Film okazał się wielkim przebojem kina niezależnego, zdobył dwie nominacje do Oscara oraz rozsławił zarówno Potter, jak i występującą w głównej roli męskiej Tildę Swinton. Następne filmy jak „Lekcja tanga” czy „Człowiek, który płakał”, ugruntowały pozycję reżyserki jako specjalistki od niezwykle autorskiego, oryginalnego kina feministycznego, często skoncentrowanego wokół tematu muzyki i tańca.
Potter nierzadko sama komponuje muzykę do swoich filmów. W międzyczasie tworzy instalacje wideo – wystawiane m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.