„Neapot spowity tajemnicą” – najnowszy film Ferzana Özpetka

Mroczny thriller okultystyczny o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni, w którym główne role zagrali Giovanna Mezzogiorno oraz Alessandro Borghi, gwiazda głośnego serialu kryminalnego „Suburra”.

„Neapot spowity tajemnicą” – najnowszy film Ferzana Özpetka

Podczas okultystycznej neapolitańskiej ceremonii w domu swojej ciotki, lekarka patolożka Adriana zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca Andreę. Oboje spędzają upojną noc w mieszkaniu kobiety. Rankiem Andrea prosi Adrianę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i godzinie. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, Adriana odkrywa, że zamordowany młody człowiek, którego sekcję zwłok ma przeprowadzić, to nie kto inny jak Andrea.

Dodatkowo Adriana dowiaduje się od inspektorów policji, że Andrea posiadał jej nagie zdjęcia. Wkrótce potem patolożka postanawia na własną rękę zbadać okoliczności tajemniczej i brutalnej śmierci Andrei. Wtedy też w mieście pojawia się człowiek, który wygląda dokładnie tak samo, jak jej zmarły przyjaciel…

Film nominowany był w tym roku w 11 kategoriach, do włoskich nagród David di Donatello, zdobył dwie statuetki, za najlepsze zdjęcia oraz scenografię. W kinach od 3 sierpnia 2018

Ferzan Özpetek – przygodę z branżą filmową rozpoczął od asystowania Massimo Troisi’emu na planie komedii „Scusate il ritardo”. W 1997 zadebiutował włosko-hiszpańsko-turecką koprodukcją „Hamam – łaźnia turecka”, która miała swoją premierę podczas 50. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Ten wielokrotnie nagradzany włoski reżyser tureckiego pochodzenia, jest znany polskiej publiczności m.in. z takich filmów jak „Mine vaganti. O miłości i makaronach”, „Zapnijcie pasy”, „Okna”, „On, ona i on” czy „Noc w haremie”.

Wpis znaleziono dzięki:

- Ferzan Özpetek

- Thriller

- Premiera