Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk

Smutną wiadomość przekazało wczoraj Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Aktorka znana z takich produkcji jak "Kogel-mogel", "Miodowe lata" czy "Czterej pancerni i pies" zmarła w poniedziałek 13 września.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk
Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk. Foto Instagram @kulturawokolnas

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk – aktorka znana z takich produkcji jak „Kogel-mogel”, „Miodowe lata”, a także „Czterej pancerni i pies”. Gwiazda zmarła w szpitalu, w wieku 82 lat. Odeszła niespełna dwa tygodnie po śmierci ukochanego męża.

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk

Informację o śmierci znanej aktorki przekazało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Przykre wieści potwierdziła rodzina Krystyny Kołodziejczyk. Gwiazda przez długi czas zmagała się z poważną chorobą. Mimo to wciąż mogliśmy oglądać ją na małym ekranie. Jeszcze w tym roku zagrała w serialu „Usta Usta”. Widzowie najbardziej kojarzyli ją jednak z ról w takich produkcjach jak „Miodowe lata”, „Zmiennicy”, „Tulipan”, a także z kultowego „Kogla-mogla” oraz „Czterech pancernych i psa”.

Życie aktorki

Krystyna Kołodziejczyk przyszła na świat 30 marca 1939 roku w Częstochowie. Ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Zadebiutowała w 1959 roku w komedii „Cafe pod Minogą”. Jej kariera nabrała jednak rozpędu dopiero po roli w serialu „Czterej pancerni i pies”. Aktorka zaczęłą także podkładać głos w bajkach i w filmach – m.in. w „Pszczółce Mai” czy „Smerfach”.
W 2019 roku przyznano jej Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
Krystyna Kołodziejczyk ponad 40 lat żyła w małżeństwie z pilotem Wiesławem Szyszko, który zmarł zaledwie dwa tygodnie temu. W poniedziałek aktorka dołączyła do męża.