Nie żyje Lisa Loring, oryginalna Wednesdey Addams

Odtwórczyni roli Wednesday Addams w serialu z lat 60. zmarła w wyniku udaru. Aktorka miała 64 lata.

Nie żyje Lisa Loring, oryginalna Wednesdey Addams. Foto TV Rerun Club by MGM/Youtube

W listopadzie premierę miał serial Tima Burtona „Wednesday”, czyli współczesna wariacja na temat rodziny Addamsów. Adaptacja światło reflektorów skierowała przede wszystkim na tytułową Wednesday, córkę rodziny, która w Netflixowej wersji z dziewczynki przemieniła się w nastolatkę. W tej kreacji Jenna Ortega szybko skradła serca widzów. Fanom mrocznej i zwariowanej rodzinki nie umknął natomiast fakt, że w serialu pojawiła się również odtwórczyni roli Wednesday z filmu „Rodzina Addamsów” z 1991 roku, Christina Ricci. I chociaż dla wielu to właśnie ona była „oryginalną” Wednesday, to prawie trzydzieści lat wcześniej na srebrnym ekranie jako pierwsza w tę rolę wcieliła się Lisa Loring.

Zobacz także: Christina Ricci wystąpi w serialu „Wednesday”!

Lisa Loring jako Wednesday Addams

64-odcinkowy serial „Rodzina Addamsów” emitowano w amerykańskiej stacji ABC w latach 1964-66. To właśnie w nim debiutowała Lisa Loring, którą zaangażowano do portretowania roli Wednesday Addams. Aktorka miała wtedy 6 lat.

Śmierć Lisy Loring

Niestety, jak poinformowała bliska przyjaciółka aktorki, Lisa Loring zmarła 28 stycznia 2023. Przyczyną śmierci gwiazdy „Rodziny Addamsów” był rozległy udar spowodowany nadciśnieniem. Po trzech dniach walki, które Lisa spędziła podłączona do aparatury podtrzymującej życie, jej rodzina podjęła decyzję o odłączeniu medycznego sprzętu. Loring miała 64 lata.

Lisa Loring jest drugą najdłużej żyjącą gwiazdą z głównej obsady oryginalnego serialu. Ted Cassidy, wcielający się w rolę Lurcha, zmarł w 1979 roku w wieku zaledwie 46 lat. Niedługo po nim, w 1983 roku, w wieku 53 lat, zmarła Carolyn Jones, portretująca Morticię Addams. Serialowy Pugsley, Ken Weatherwax, w 2014 roku w wieku 59 lat umarł na atak serca. Ostatni członek głównej obsady, John Astin, czyli telewizyjny Gomez Addams, ma obecnie 92 lata.