Nie żyje Wojciech Młynarski. Miał 76 lat.

Po długiej chorobie zmarł jeden z najsłynniejszych polskich twórców piosenek. To ogromna strata dla polskiej kultury.

26.02.2012 Warszawa, studio koncertowe Polskiego Radia. Koncert charytatywny `Gdy aktor zachoruje...`
Nie żyje Wojciech Młynarski. Miał 76 lat, GA.

Poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej zmarł 15 marca 2017 w Warszawie. Informację o śmierci artysty, przekazały w mediach społecznościowych jego dzieci: JanPaulina i Agata.

Artysta od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. Rodzina artysty podziękowała wszystkim za wsparcie i poprosiła o uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie. Z wpisu Jana Młynarskiego dowiadujemy się również, że kompozytor spędził ostatnie chwile w otoczeniu najbliższych.

j
Nie żyje Wojciech Młynarski. Miał 76 lat, Facebook@Jan Emil Młynarski.
a
Nie żyje Wojciech Młynarski. Miał 76 lat, facebook@Agata Młynarska.
p
Nie żyje Wojciech Młynarski. Miał 76 lat, Facebook@Paulina Młynarska.

Wojciech Młynarski był jedną z najważniejszych osób dla polskiej kultury. Urodził się 26 marca 1941 r. w Warszawie. Ukończył polonistykę, a po studiach zaczął pracę jako aktor i piosenkarz. Przez wiele lat współpracował z kabaretami. Zasłynął jako autor ponad dwóch tysięcy tekstów: piosenek i ballad, ale także librett operowych i musicalowych. Jego najsłynniejsze piosenki znają niemal wszyscy. Do największych przebojów napisanych przez Wojciecha Młynarskiego należą m.in. utwory Jesteśmy na wczasach, Moje serce to jest muzyk, Nie ma jak u mamy.

Najbliższym Wojciecha Młynarskiego składamy szczere kondolencje.