„Nowakowie. Kruchy fundament” Barbara Sęk

Ile jest w stanie poświęcić człowiek, ilu ludzi zranić, by osiągnąć to, na czym mu zależy? Czy małżeństwo z rozsądku może być udane?

„Nowakowie. Kruchy fundament” Barbara Sęk

Historia Małgorzaty i Krzysztofa Nowaków zdaje się mówić, że tak. On – wzięty adwokat prowadzący rodzinną kancelarię, czuły i opiekuńczy, spełniający się jako ojciec. Ona – piękna, błyskotliwa, całkowicie oddana roli żony, matki i gospodyni. Czwórka dzieci, duży dom i pies. Wizja idealnej rodziny pryska, gdy na horyzoncie pojawia się ta druga. Monika jest spełnieniem marzeń Krzysztofa o towarzyszce życia. W obliczu miłości rozsądek traci głos, ale nie na tyle, by Nowak zdecydował się na jedną z kobiet. Obie kochają Krzysztofa
i są gotowe o niego walczyć, byle tylko nie stanąć do walki twarzą w twarz.

To opowieść o tym, że w życiu nic nie jest czarne lub białe, a każda decyzja lub jej brak wpływa na los wielu osób. Jak zbudować na nowo relacje w rodzinie, której dwudziestoletnia konstrukcja upada? Pierwsza część trylogii Barbary Sęk o Nowakach to historia różnych osobowości, motywacji i wyborów. Ich ocena należy tylko do czytelnika.

Barbara Sęk – autorka powieści społeczno-obyczajowych (m.in. „Miłość na szkle”, Świat Książki 2015). Tworzy prozę środka: przystępną w formie, wymagającą w treści. Największy nacisk kładzie na wiarygodny rys psychologiczny postaci oraz złożony i realistyczny konflikt z ich udziałem. Wyznaje dewizę: „Sęk w tym, aby pisać tak, żeby odbiorca czytał trzy dni, a myślał o lekturze trzy lata”.

Zafascynowana literaturą jako podstawą muz; teatrem i filmem jako syntezą sztuk, co znajduje odzwierciedlenie w jej stylu. Żona i matka. Saga Nowakowie to cykl powieści, w którym autorka po raz kolejny skłania czytelników do refleksji nad kondycją współczesnych relacji ludzkich i oddaje hołd tradycyjnym wartościom rodzinnym.