Nowoczesna opowieść o najstarszej kopalni soli w Polsce

Przed nami jeszcze kilka tygodni wakacji. Może niektórzy z nas nie mają jeszcze sprecyzowanych planów wypoczynkowych albo szukają pomysłu na weekendową nietuzinkową wyprawę?

Tych, którzy wybiorą się w okolice Krakowa, zapraszamy na oryginalną wycieczkę do zabytkowej kopalni soli. Dlaczego oryginalną? Bo nie do Wieliczki a do… Bochni, która poza „tradycyjnym” zwiedzaniem oferuje… odczuwalną wszystkimi zmysłami wyprawę do przeszłości. I to zorganizowaną w iście nowoczesnym stylu.

Na trasie turystycznej, wyznaczonej głównie na terenie wykopalisk najstarszej polskiej kopalni soli – w Bochni, powstała unikalna w skali światowej podziemna ekspozycja multimedialna, prezentującą historię górnictwa solnego na ziemiach polskich, a przez to też pośrednio historię Polski. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzanie solnych podziemi ma charakter podróży w czasie…

Zwiedzających podziemny świat bocheńskiej kopalni wita duch cysterskiego mnicha, który zapowiada niesamowitą przygodę – cofnięcie się 750 lat wstecz – do czasów Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi i przyjrzenie się życiu kopalni przez wszystkie wieki aż do czasów nam współczesnych. Porywa Nas wir historii… – zdradza Sławomir Mazan, współwłaściciel i dyrektor zarządzający firmy AdVenture Multimedialne Muzea, która stworzyła Podziemną Ekspozycję Multimedialną w bocheńskiej kopalni.