Nowoczesne meble i dodatki do pokoju dziennego dla rodziny 2+1

Pokój dzienny dla rodziny z dzieckiem powinien być tak urządzony, aby dobrze czuły się w nim oba pokolenia. Na jakie nowoczesne meble i dodatki postawić? Podpowiada projektantka z poznańskiego salonu meblowego Mebest.

Urządzając salon dla całej rodziny, trzeba pomyśleć o potrzebach zarówno dorosłych domowników, jak i najmłodszych. Dlatego, jeżeli metraż na to pozwala, w pokoju dziennym warto zaaranżować kącik wypoczynkowy, jadalniany oraz kącik zabaw dla dzieci. Poza tym, jak radzi Marta Machowicz, projektantka z poznańskiego salonu meblowego Mebest: – Wybierając nowoczesne meble i dodatki, trzeba zwrócić uwagę na bryły i konstrukcje tak, aby rodzicie nie musieli denerwować się, że maluch sięgnie po przedmioty, do których nie powinien mieć dostępu lub uderzy się o ostry kant mebla. Ostatnim kluczowym aspektem są materiały, z których meble są wykonane. Oczywiście najlepiej wybierać takie, które będzie można szybko i bezproblemowo wyczyścić samą wodą.

 

Duży, nowoczesny mebel wypoczynkowy z wygodnymi poduszkami oraz funkcjonalną lampą podłogową Fot. salon meblowy Mebest

Nowoczesne meble dla całej rodziny

Urządzając salon warto zwrócić uwagę na stoły i stoliki o zaokrąglonych lub zaoblonych bokach. To na pewno bezpieczne rozwiązanie, szczególnie gdy mamy w domu mniejsze dziecko. Ciekawym pomysłem może być dodatkowa półka w stoliku kawowym, która posłuży do przechowywania zabawek.

Okrągły stół do bezpiecznej strefy jadalnianej Fot. salon meblowy Mebest

Pod telewizorem warto wstawić niską szafkę, w której szufladach można umieścić nie tylko domowe akcesoria, ale jedną z nich przeznaczyć na schowek na dziecięce skarby. Dzięki temu zachowamy w salonie także porządek, co będzie szczególnie przydatne na okoliczność np. odwiedzin gości.

W rodzinnym pokoju dziennym sprawdzi się także komoda, na blacie której można postawić przedmioty, do których dzieci nie powinny mieć dostępu (np. delikatne ozdoby). Można wybrać także regał z otwartymi półkami, na dolnych umieszczając kosze z zabawkami, tak aby dziecko miało swobodny dostęp do swoich ulubionych rzeczy. Poza tym warto, aby wybrane meble miały proste bryły, pozbawione zdobień i uchwytów.

Obszerny, nowoczesny narożnik pomieści nawet dużą rodzinę Fot. salon meblowy Mebest

Wybierając zestaw wypoczynkowy, poleca się obicie ze skóry naturalnej, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości, jak i wodoodporne tkaniny w technologii aquaclean, które można szybko wyczyścić samą wodą. – Rodziny z dziećmi bardzo często decydują się na narożniki, które są na tyle duże, aby pomieścić wszystkich domowników bez uszczerbku na komforcie korzystania. Jeżeli wybierają sofy, zwykle w komplecie z wygodnymi fotelami, pozwalającymi na wypoczynek, a jednocześnie stałe obserwowanie swoich pociech – dodaje Marta Machowicz.

Nowoczesny, wygodny fotel jako komfortowe i designerskie uzupełnienie strefy dziennej Fot. salon meblowy Mebest

Dodatki dla dużych i małych

Urządzanie wnętrza to zakup nie tylko mebli. Można odmienić salon i przystosować go do potrzeb dorosłych i maluchów, stawiając na designerskie i funkcjonalne dodatki. Co przyda się w szczególności?

Lampa komodowa lub stojąca, która oświetli czytaną dziecku bajkę. Świetnym rozwiązaniem są także kosze wykonane z różnych materiałów i tekstyliów, które mogą służyć, albo do przechowywania koców, albo zabawek. Niech w salonie znajdzie się cała masa miękkich poduszek, które dadzą oparcie podczas wypoczynku na kanapie lub dywanie.

Praktyczny dodatek – wiklinowy koszyk o wielu rolach do przechowywania Fot. salon meblowy Mebest

 Urządzając pokój dzienny dla całej rodziny pod uwagę trzeba wziąć nie tylko design, ale przede wszystkim użyteczność i funkcjonalność. Stawiając na przemyślne rozwiązania, taki salon będzie bardzo wygodną strefą wypoczynku, miejscem wspólnego biesiadowania, a jednocześnie placem zabaw.