O czym fantazjują Polacy w łóżku?

Aż 88% mężczyzn i 77% kobiet ma fantazje seksualne, które pragnie spełnić w zaciszu sypialni. Tymczasem, jedynie 52% Polaków kiedykolwiek przekłuło je w rzeczywistość.

o czym fantazjuja polacy w lozku

Jak wynika z najnowszego badania Durex, mimo że dajemy się ponieść wyobraźni, często zwlekamy z wykonaniem pierwszego kroku ku większej satysfakcji z życia seksualnego. O czym marzą Polacy?

Mam ochotę na…

Niemal 63% mężczyzn i 51% kobiet przyznaje, że zdarza im się poszukiwać pomysłów, które zainspirują do działania w sypialni i dodadzą nieco pikanterii intymnym chwilom we dwoje. W świetle królującej obecnie literatury popkulturalnej, aż 59% z nas sięgnęło choć raz po książkę zawierającą opisy scen seksualnych. Jakie inne sytuacje wzbudzają w Polakach ochotę na seks? Wciąż najpopularniejsze jest wspólne oglądanie filmów erotycznych (59%) oraz oddawanie się fantazjom seksualnym (52%). Miłosny ogień wzniecają także wspólne rozmowy z pikantnym podtekstem (49%), często podczas upragnionego wyjazdu na weekend lub romantycznej kolacji (42%). Gdy dojdzie już do intymnego zbliżenia aż 36% Polaków wybiera „drażnienie” partnera, np. przy użyciu piórka. Co 5. osoba lubi uprawiać seks z oczami zasłoniętymi delikatną szarfą, a 15% decyduje się na… wiązanie.

42% osób potwierdza jednocześnie, że lubi przygody w sypialni i chętnie próbuje nowych rzeczy. Jednak jak wynika z badania Durex… w rzeczywistości nie jest aż tak kolorowo! Nasza codzienność bywa często odmienna od deklaracji i niewypowiedzianych pragnień dwojga kochanków. Kluczem do udanego życia seksualnego i zrozumienia swoich potrzeb jest gotowość do otwartości w związku. Niezbędna będzie tu rozmowa na temat erotycznych marzeń i barier obojga partnerów. W kolejnym etapie intymność w sypialni staje się coraz mniej wstydliwa. Kiedy rośnie bliskość i zaufanie, łatwiej jest we dwoje spełniać fantazje seksualne – komentuje Radosław Jerzy Utnik, psycholog i seksuolog współpracujący z marką Durex.

Najważniejszy jest pierwszy krok

Jak często w poszukiwaniu rozkoszy otwieramy się na nowe doznania? Aż 15% Polaków przyznaje, że od kiedy spróbowali czegoś nowego w miłosnej alkowie minęły…. aż 3 lata! Co ciekawe, 53% kobiet i 68% mężczyzn chciałoby, aby ich druga połówka była bardziej pomysłowa we wprowadzaniu nowości i podkręcających zabaw do sypialnianej rutyny. Jednocześnie, niemal połowa z nas nie czuje się komfortowo, kiedy dzieli się ze swoim partnerem własnymi fantazjami seksualnymi. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok. Nie ma reguły, czy wykona go kobieta czy mężczyzna. Jeśli jesteśmy w związku, warto wychodzić z założenia, że dążymy do porozumienia na każdej płaszczyźnie – również tej erotycznej. Jeśli chodzi o samą rozmowę z partnerem na niekiedy krępujące nas tematy, warto jest podejść do tego z lekką dozą humoru na zasadzie luźniej inspiracji. To pomoże przełamać pierwsze lody – dodaje Radosław Jerzy Utnik.

A gdy przyjdzie co do czego…

O jakim seksie fantazjują Polacy? 15% z nas chciałoby wprowadzić do sypialni gadżety erotyczne, a 14% marzy o… dominacji partnera podczas intymnego zbliżenia. Co 5. mężczyzna pragnie zaznać seksu w trójkącie, jednak o tej samej kombinacji myśli jedynie 6% kobiet. Kręci nas również ogrywanie ról (8%) oraz… seks w miejscach publicznych (7%). Czy stajemy się zatem coraz bardziej otwarci na erotyczne fantazje i chętniej szukamy przygód? Być może. Jednak najważniejsze jest to, że aż 65% Polaków najśmielej marzy o tym, aby fikcję zamienić wreszcie w rzeczywistość!