Odkryj zalety masażu odmładzającego twarzy

Dbanie o zdrowie i piękny wygląd to dla wielu z nas codzienna rutyna. Stosujemy rozmaite preparaty pielęgnacyjne, dopasowane do typu naszej cery.

Odkryj zalety masażu odmładzającego twarzy

Troszczymy się o to, co trafia na nasze talerze oraz jak spędzamy czas. Jeśli chcemy zachować na wiele lat nienaganną cerę, warto do tych wszystkich działań wprowadzić jeszcze odmładzające masaże twarzy. Na czym polegają takie zabiegi? Gdzie i w jaki sposób można je wykonać? Jakie efekty przynoszą? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Kto powinien korzystać z odmładzających masaży twarzy?

Czy wiedziałyście, że nasza skóra zaczyna się starzeć między 25 a 30 rokiem życia? Dlatego tak ważna jest właściwa profilaktyka i prawidłowo dobrana pielęgnacja, by zachować piękny i młodzieńczy wygląd na długie lata. Wielką pomocą potrafią być w tym masaże twarzy, wykonywane samodzielnie lub w profesjonalnych gabinetach – opóźniając procesy starzenia oraz minimalizując już widoczne zmiany, jak zmarszczki, utrata jędrności czy zacieranie się owalu twarzy.

Skuteczny masaż to zatem rozwiązanie, na które powinny się decydować panie niemal w każdym wieku – nawet jeszcze przed 30-tką. Przynosi bowiem szereg wymiernych korzyści dla zdrowia skóry i nienagannego wyglądu.

Jak działają masaże twarzy?

Masaże twarzy to najczęściej połączenie klasycznych technik masażu i akupresury z drenażem limfatycznym, wzbogacone właściwościami naturalnych olejków pielęgnacyjnych, stosowanych podczas zabiegów manualnych. Szeroki wybór takich terapii oferują choćby gabinety masażu na: https://gabinetymasazu.pl. Podstawową pielęgnację da się jednak przeprowadzić również w warunkach domowych, wykorzystując do tego własne dłonie lub praktyczne akcesoria, jak rollery czy płytki gua sha.

Masaż prowadzi do poprawy krążenia krwi i limfy, dzięki czemu polepsza się ukrwienie i dotlenienie tkanek, a także sprawniej usuwa się produkty przemiany materii, w tym toksyny. Zmniejszają się również widoczne obrzęki i przebarwienia na skórze, jak choćby cienie pod oczami.

Stymulacja tkanek skóry pomaga ją widocznie uelastycznić i poprawić jej kondycję. Takie działanie prowadzi bowiem do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyczny, czyli podstawowego budulca naszej skóry. W efekcie odzyskuje ona sprężystość, znikają pierwsze zmarszczki, a kolejne pojawiają się znacznie później.

W końcu dobrze wykonany masaż rozluźnia spięte mięśnie, przynosi ukojenie i relaks. Jesteśmy więc wypoczęte i czujemy się zdecydowanie lepiej w swojej skórze.

Kobido, czyli japoński lifting twarzy

Istnieje wiele rodzajów masaży odmładzających twarzy, ale do najpopularniejszych zalicza się bez wątpienia masaż Kobido, wywodzący się z Japonii. Składa się on z kilku etapów, jak: masaż tkanek głębokich, relaks, drenaż limfatyczny oraz lifting. Każdy z nich ma nieco inną intensywność i formę. Masażysta wykonuje sekwencje ruchów o urozmaiconej szybkości i sile, czasami zbliżając się do granicy komfortu pacjenta.

Efektem jest głębokie rozluźnienie tkanek oraz drenaż limfatyczny. Ze względu na rezultaty, widoczne już po pierwszej wizycie, bywa często określany jako nieinwazyjny i niechirurgiczny lifting twarzy.

Naturalny sposób na piękny wygląd – masaże odmładzające

Czasami wystarczy naprawdę niewiele, by poprawić swój wygląd i widocznie odmłodzić skórę. Jednym z elementów zdrowej rutyny pielęgnacyjnej powinny stać się między innymi masaże twarzy – z ich pomocą da się zadbać o cerę kompleksowo i w pełni naturalnie, bez konieczności uciekania się do chirurgii plastycznej. Może to opcja również dla Was?

Artykuł partnera