Oskarżony o molestowanie Morgan Freeman żąda przeprosin!

Jeden z najsłynniejszych aktorów świata został oskarżony o przestępstwo na tle seksualnym. Freeman i jego prawnicy wystosowali specjalne pismo, w którym walczą o sprawiedliwość.

Foto. morganfreeman.Instagram

W zeszłym tygodniu artysta został oskarżony o przestępstwo na tle seksualnym. Morgan Freeman miał dopuścić się molestowania na 16 osobach, wśród nich znajduje się osiem kobiet. Niestosowne zachowanie aktora miało mieć miejsce na planach filmowych oraz wyjazdach promocyjnych.

Wiadomość o kolejnym akcie molestowania pojawiła się w serwisie CNN, który opublikował specjalny raport ze szczegółowymi informacjami. Morgan Freeman w czwartek wystosował oświadczenie, w którym przeprosił „wszystkie osoby, które czuły się dotknięte lub potraktowane bez szacunku”. Po kilku dniach powzięto ostrzejsze kroki.  Aktor postanowił zawalczyć o sprawiedliwość przy użyciu bardziej konkretnych środków.

Wraz z prawnikami wystosował specjalne pismo, w którym domaga się wycofania słów oskarżających jego osobę oraz publicznych przeprosin od stacji telewizyjnej CNN. W piśmie wskazano, że doniesienia o molestowaniu były dziennikarskim nadużyciem i fałszem, a cała publikacja jest wynikiem złych intencji wymierzonych w aktora.

Stacja CNN zapowiedziała, iż nie wycofa się z oskarżeń skierowanych w stronę artysty. Prawnik Morgana Freemana nie zamierza jednak odpuścić. Twierdzi, że dysponuje dowodami uniewinniającym aktora.

Wpis znaleziono dzięki:

- Molestowanie

- #MeToo

- Morgan Freeman