„Patrick Melrose” Edward St Aubyn

Okrzyknięty jednym z najlepszych powieściowych cyklów we współczesnej prozie, "Patrick Melrose" to lektura, która zaskoczy i zachwyci nawet najbardziej wymagających czytelników.

„Patrick Melrose” Edward St Aubyn

To połączenie wykwintnej prozy, błyskotliwej satyry społecznej i opisów szokującego okrucieństwa, w formie słodko-gorzkiej komedii w brytyjskim stylu oferujące gęstą, filozoficzną refleksję.

Oto świat angielskiej arystokracji, pełen zbytku i ogromnej pustki, olśniewającego piękna i niewypowiedzianej ohydy, ujmującego wdzięku i skrywanych złych emocji. Tocząca się w Londynie, Nowym Jorku i na Riwierze Francuskiej historia Patricka Melrose’a i jego relacji z despotycznym ojcem to bogata i świetnie skonstruowana przypowieść o bezbronności dzieci, ciężarze rodzicielstwa i koszmarze wspomnień, od których nie sposób się uwolnić.

Nagradzane i inspirowane osobistymi doświadczeniami autora powieści cyklu ukazują się obecnie – z okazji premiery serialu telewizyjnego z Benedictem Cumberbatchem w roli tytułowej – wszystkie w jednym tomie.