Peeling skóry głowy – domowe sposoby

By cieszyć się mocnymi i lśniącymi włosami warto regularnie wykonywać peeling skóry głowy. Jak go zrobić prostymi, domowymi sposobami?

peeling skóry głowy
Peeling skóry głowy – domowe sposoby. Foto Julia D./Unsplash

Podczas pielęgnacji wiele z nas skupia się wyłącznie na włosach, zapominając o skalpie. To błąd, ponieważ za wygląd naszej fryzury w dużej mierze odpowiada kondycja samych cebulek. Jednym z zabiegów, który możemy wykonać jest peeling skóry głowy.

Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy?

Stosując peeling usuniemy martwy naskórek, uregulujemy wydzielanie sebum, pobudzimy mikrokrążenie oraz zapobiegniemy rozwijaniu się bakterii. Dzięki temu wzmocnimy skórę głowy i sprawimy, że substancje aktywne z kosmetyków będą lepiej przyswajalne. Co więcej, regularny peeling może zmniejszyć ryzyko wypadania włosów lub występowania łupieżu.

Jak wykonać peeling skóry głowy?

Zabieg należy zacząć od zwilżenia włosów ciepłą wodą, następnie nałożenia preparatu na skalp. Masujemy skórę głowy około 5-10 minut, okrężnymi ruchami. Na koniec spłukujemy peeling i dokładnie myjemy włosy szamponem. Masaż warto wykonywać co 2-3 mycie.

Peeling cukrowy

Do jego stworzenia potrzebujemy około 3-4 łyżek cukru trzcinowego oraz 2 łyżek lekkiego szamponu. Taka mieszkanka świetnie nawilża i wzmacnia włosy i skórę głowy.

Peeling z węglem aktywnym

Ten rozwór sprawdzi się w walce z łupieżem i przetłuszczającymi się włosami, ponieważ węgiel świetnie absorbuje nadmiar sebum i oczyszcza skórę głowy. Zmieszajmy 2 łyżki cukru, 3 łyżki węgla aktywnego i 3 łyżki szamponu.

Peeling z glinką

Osoby zmagające się z nadmiernym przetłuszczaniem włosów powinny postawić na tę mieszkankę. Do 2 łyżek delikatnego szamponu dodajmy 2 łyżki glinki zielonej, łyżkę oleju rycynowego oraz 2 łyżki cukru.

Peeling kawowy

Z takiego peelingu chętnie skorzystają miłośniczki kawy. Zawarta w niej kofeina pobudza cebulki włosów do wzrostu, a grube ziarenka świetnie usuwają martwy naskórek. By go przygotować potrzebujemy 2 łyżek fusów z kawy oraz 2 łyżek szamponu. Przy stosowaniu tej mieszkanki istnieje ryzyko przyciemnienia włosów, dlatego nie jest ona polecana blondynkom.

Justyna Grochowska