Plamoodporna sofa – sprawdź, czy to możliwe?

Meble tapicerowane takie jak sofy, narożniki, czy fotele są najczęściej używane w ciągu dnia. Jednocześnie najbardziej narażone na pobrudzenia.

Plamoodporna sofa – sprawdź, czy to możliwe?

Sprawdźcie z nami, gdzie znajdziecie plamoodporne sofy i dowiedzcie się, dlaczego warto je mieć.

Czy istnieje plamoodporna sofa?

Tak. Plamoodporna sofa to mebel, którego tkanina tapicerska jest łatwozmywalna, a ewentualne plamy schodzą z niej ekspresowo. Wybierając sofę, narożnik, czy fotel warto wziąć pod uwagę rodzaj tkaniny, z której wykonane jest obicie.

Plamoodporna sofa – sprawdź, czy to możliwe?

Gdzie znajdę plamoodporną sofę?

Plamoodporne sofy proponuje na przykład sklep Scandicsofa.pl To w jego propozycjach tkaninowych znajduje się tkanina łatwozmywalna FibreGuard, która ma nietypowe właściwości i wykazuje bardzo dużą odporność na codzienne zabrudzenia.
Tkaniny plamoodporne to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią pić kawę, herbatę lub inne napoje trzymając je w ręku podczas wygodnego siedzenia na kanapie. To również dobra propozycja dla tych, którzy lubią jeść kanapki z sosami, siedząc na sofie lub fotelu. Tkaniny łatwozmywalne nie przyjmują plam. Ich unikalne właściwości i specjalny splot materiałów pozwalają na ekspresowe pozbycie się najtrudniejszych zabrudzeń. Co ważne, te tkaniny są odporne na ścieranie.

Plamoodporna sofa – sprawdź, czy to możliwe?

Czym czyścić sofę plamoodporną?

W przypadku sof proponowanych przez Scandicsofa, do czyszczenia wystarczy nam papierowy ręcznik lub ściereczka z mikrofibry i woda. Plamę po kawie, herbacie, czy innym napoju należy usunąć od razu, wystarczy zebrać ją ręcznikiem papierowym, następnie na plamę nanieść trochę wody i zbierać plamę papierowym ręcznikiem do momentu jej całkowitego pozbycia się.
Cięższe plamy usuwamy przy pomocy wody i ściereczki z mikrofibry. Na plamę nanosimy większą ilość wody, bierzemy ściereczkę z mikrofibry i przecieramy plamę ruchem kołowym. Jeśli plama będzie bardzo oporna, wtedy możemy wspomóc się płatkami mydlanymi lub każdym innym rodzajem mydła, które mamy w domu.
Po czyszczeniu tkaniny miejsce to będzie mokre. I tutaj należy zostawić sofę lub fotel do samoczynnego wyschnięcia. Tkaniny łatwozmywalnej nie suszymy suszarką do włosów, czy innymi źródłami ciepła.

Plamoodporna sofa – sprawdź, czy to możliwe?

Gdzie sprawdzi się plamoodporna sofa?

Będzie pięknie prezentować się w każdym domu i ułatwi nam sprzątanie. Co ważne, tkaniny łatwozmywalne sprawdzą się również na tapicerowanych krzesłach w jadalni, bo przecież tam nie trudno o plamy powstałe podczas obiadu. Idąc dalej tym tropem, tkaniny łatwozmywalne są idealne w miejscach, gdzie podawane są posiłki, czy napoje. Dlatego tego typu sofy są często spotykane w przytulnych restauracjach oraz kawiarniach. A także w pracowniczych chillout roomach, w których chcemy stworzyć dla swoich pracowników domowy klimat do odpoczynku.

Plamoodporna sofa – sprawdź, czy to możliwe?