Pościel satynowa i jej zastosowanie – kiedy warto się na nią zdecydować?

Rynek pościelowy z roku na rok dostarcza coraz to nowsze propozycje na ciekawie wyglądające, ale też funkcjonalne komplety pościeli.

Pościel satynowa i jej zastosowanie – kiedy warto się na nią zdecydować?

Jedną z nowości, jednak już rozpowszechnioną na dość szeroką skalę, jest pościel wykonana z satyny bawełnianej. Jeśli nie wiesz dokładnie, czym charakteryzuje się tego typu materiał oraz kiedy warto się na niego zdecydować – zapoznaj się z tym poradnikiem. Nasza pomoc z pewnością znacznie ułatwi Ci podjęcie najlepszej decyzji!

Z jakiego materiału wykonana jest pościel satynowa?

Satyna to jeden z materiałów, który wykorzystywany jest do szycia zarówno pościeli, jak i ubrań. Istnieje kilka rodzajów satyny. Wśród nich wyróżniamy m.in. satynę kreszowaną, dekoracyjną, z lycrą, jednak jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych jest satyna bawełniana.

Elegancka pościel z satyny bawełnianej zaspokoi nie tylko wizualne wymagania swoich właścicieli, ale również – o ile nie przede wszystkim – funkcjonalne. Jest ona niezwykle przyjemna w dotyku, a to dzięki naturalnemu w 100% składowi. Niektóre osoby uważają, że jest milsza, niż tradycyjna bawełna, od której różni się głównie splotem. Odczucie to jest z pewnością kwestią indywidualną, jednak mimo to znaczna ilość osób może się z nim utożsamiać.

Jakie cechy charakteryzują pościel z satyny bawełnianej?

Pościel satynowa jest produktem, który cieszy się dość dużą popularnością. Jest to spowodowane przede wszystkim wysoką jakością materiału, z jakiego jest ona wykonana, który idzie z parze ze stosunkowo niską ceną.

Tak, jak wspomnieliśmy już wcześniej, pościel wykonana z satyny bawełnianej jest bardzo miła i delikatna dla skóry. Osoby, które przykładowo tradycyjne bawełniane prześcieradła uważają za wyjątkowo przyjemne, powinny zdecydować się na zakup pościeli satynowej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten rodzaj materiału jeszcze bardziej przypadnie im do gustu.

Wygląd pościeli z satyny bawełnianej również jest nieco inny, niż klasycznej pościeli bawełnianej – materiał jest bardziej śliski i połyskowy. Dzięki temu nadaje wnętrzu, w którym się znajduje, elegancki i niecodzienny wygląd.

Zastosowanie pościeli satynowej – kto może się na nią zdecydować?

Pościel wykonana z satyny bawełnianej jest w 100% naturalna, dzięki czemu stanowi dość uniwersalny produkt. Oznacza to, że mogą się na nią decydować również alergicy, którzy nierzadko mają problem ze znalezieniem dla siebie idealnego zestawu pościelowego.

Pościel satynowa, która wykonana jest z bawełny, sprawdzi się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najważniejszą kwestią jest dobranie odpowiedniego rozmiaru poszewki, który będzie pasował do danej kołdry.

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są specjalne poduszki i kołdry antyroztoczowe dedykowane alergikom. W połączeniu z pościelą satynową będą stanowić idealny zestaw dla osób zmagających się z uczuleniem lub alergią.

Czy pościel wykonana z satyny bawełnianej ma jakieś wady?

Pościel z satyny bawełnianej ma wiele zalet, jednak – jak każdy inny tego typu produkt – ma również kilka wad. Jednym z najczęściej podkreślanych minusów jest fakt, iż materiał pościeli satynowej jest dość śliski – w porównaniu do klasycznej pościeli bawełnianej.

Warto jednak pamiętać o tym, że pościel wykonana z satyny bawełnianej różni się od pościeli satynowej, z którą w pierwszej chwili kojarzy nam się to określenie. Druga z wymienionych charakteryzuje się wysokim stopniem połysku i śliskości, czego nie spotykamy w przypadku pościeli z satyny bawełnianej.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru pościeli satynowej?

Podczas wyboru pościeli satynowej do swoich domowych wnętrz warto zwrócić szczególną uwagę na to, jaki jest jej kolor oraz czy znajdują się na niej ewentualne wzory. Te kwestie mogą bowiem zadecydować o tym, czy dany komplet pościelowy będzie pasował do naszej sypialni, czy może jednak lepiej zdecydować się na nieco inny wariant. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zapoznać się z ofertą sklepu z pościelami i tekstyliami, ponieważ dzięki temu możliwy będzie wybór materiałów, które pasują do konkretnego wnętrza.

Jak dbać o pościel z satyny bawełnianej?

W przypadku prania każdego rodzaju materiału należy patrzeć przede wszystkim na to, jakie są zalecenia producenta, znajdujące się na metce danego produktu. Podobnie jest w przypadku pościeli z satyny bawełnianej. Zazwyczaj zalecane jest pranie w temperaturze 40 stopni – w przypadku sporych zabrudzeń można ją zwiększyć do 60 stopni Celsjusza. Kiedy jednak chcemy dany zestaw pościeli satynowej w dość intensywnym kolorze wyprać z innymi materiałami, lepiej wybrać nieco niższą temperaturę – zminimalizujemy w ten sposób ryzyko wzajemnego zafarbowania tkanin.

Artykuł partnera