Przygotuj swoje włosy na spotkanie z wiosną

Kiedy pojawiają się pierwsze promyki słońca, Ty już marzysz o zwiewnych sukienkach i długich spacerach przy świetle księżyca.

jak zadbac o wlosy wiosna

I nagle z przerażeniem stwierdzasz, że Twoje włosy wyglądają strasznie. Nie martw się, mamy na to radę.

Wpływ zimy

Zima to bardzo trudny okres dla naszych włosów, każdego dnia narażamy je na szereg szkodliwych czynników zewnętrznych. Nie dość, że skazujemy je na suche powietrze w ogrzewanym pomieszczeniu, to jeszcze fundujemy im ciągłe zmiany temperatur. A do tego wszystkiego należy jeszcze doliczyć codzienne zabiegi – lokowanie, prostowanie i stylizowanie. Zimą bardzo często łapiemy przeziębienia, które również mają ogromny wpływ na kondycję naszych włosów. Nie dziwmy się więc, że prezentują się one niezbyt pięknie – są suche, pozbawione blasku i nie dają się ułożyć. Nie przejmujcie się jednak, to nie koniec świata, mamy na to radę!

Pielęgnacja

Po pierwsze zadbajmy o odpowiednią kondycję naszych włosów. Jak należy to zrobić?

Zafunduj swoim włosom kompres!

Kompres to specjalna maseczka, którą możesz wykonać samodzielnie w domu; kompres nakłada się na włosy między pierwszym a drugim myciem.

Kompres piwno-jajeczny

Wystarczy, że w misce wymieszasz jedno jajko z 50ml piwa jasnego. Maź rozprowadź na włosach, okryj je szczelnie ręcznikiem, a następnie opłucz po około 20 minutach.

Kompres oliwkowo-jajeczny

W misce wymieszaj ze sobą 8-10 łyżek oliwy z oliwek z sokiem z całej cytryny. Mieszankę nałóż na włosy i trzymaj pod ręcznikiem przez około godzinę. Potem spłucz.

Wpis znaleziono dzięki:

- Kompres piwno-jajeczny

- Pielęgnacja włosów

- Profilaktyka

  • xpaykx

    Domowe sposoby na piękne włosy to fajna sprawa, niestety nie mam na to czasu 🙁 Domowe, naturalne sposoby zastępują ma kosmetyki z linii cameleo natural.