Skradzione auto można namierzyć

Auto było i go nie ma? Nie pomagają alarmy i zabezpieczenia złodzieje jak chcą potrafią ukraść każde auto. Na rynku poza tradycyjnymi alarmami pojawiają się urządzenia, które pomagają namierzyć skradziony samochód. Jak to działa?

samochod
Skradzione auto można namierzyć. Instagram amazingcars247

– Wychodzimy z założenia, że nie ma systemu, który w stu procentach zabezpieczy pojazd przed kradzieżą. Najważniejsze jest aby go zlokalizować jak najszybciej. Pomaga w tym system radiowy, który działa inaczej niż systemy GPS. Nie ma możliwości śledzenia online samochodu, bo urządzenie zaraz po montażu przechodzi w stan uśpienia. Jest w tym stanie dopóki ekipa radionamiaraowa go nie wybudzi – mówi newsrm.tv Dominika Włodarczyk, Key Account Manager Gannet Guard System.

Wybudzenie urządzenia powoduje, że można już namierzyć auto i dzięki temu odnaleźć skradziony samochód. Takich akcji przeprowadzanych jest kilkadziesiąt rocznie. – Samochody, które są kradzione najczęściej odjeżdżają niezbyt daleko od miejsca kradzieży. Zdarzają się też sytuacje, w których wsparciem dla nas jest specjalistyczny samolot. Może on w szybkim czasie przeszukać duży obszar. Lokalizacje podaje nam ekipa z powietrza i później ekipy naziemne odszukują pojazd już w danym rejonie – wyjaśnia Mirosław Marianowski Security Manager Gannet Guard System.

Takie akcje prowadzone są wspólnie z policją.