SOS dla Wzroku odpowiedzią na potrzeby dzieci

Grupa Essilor i Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce rozpoczęły w tym roku akcję SOS dla Wzroku. Jej celem jest wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

SOS dla Wzroku odpowiedzią na potrzeby dzieci

SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku to jedna z Wiosek SOS, w której Stowarzyszenie stworzyło dla dzieci prawdziwy dom. W każdym z budynków mieszka Mama lub Rodzice SOS oraz 5-6 dzieci. To miejsce, w którym dzieci po bardzo trudnych przejściach odzyskują poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do dorosłych. Wiedzą, że mogą liczyć na Rodziców, że jest wiele osób, którym zależy na ich szczęściu.

Firma z branży optycznej wspólnie ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce rozpoczęła w tym roku akcję SOS dla Wzroku, której ambasadorką została Anna Dereszowska. Wsparto podopiecznych dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy bezpłatnie przebadali wzrok dzieciom. Te, które potrzebowały korekcji, otrzymały bezpłatne okulary, przekazane przez firmę.

Dziecko, które gorzej widzi, przede wszystkim nie zdaje sobie z tego sprawy. A kiedy gorzej widzi, trudniej takiemu dziecku poznawać świat, uczyć się i utrzymywać lepsze wyniki. To ma dalsze konsekwencje, bo nie mając świadomości tego, że wynika to tylko i wyłącznie z problemu ze wzrokiem, który łatwo można skorygować, dziecko może mieć również różne innego rodzaju problemy, czuć się gorsze niż rówieśnicy, zupełnie bez powodu. Poprawa jakości widzenia wpływa nie tylko na jego proces nauki, ale także na poczucie własnej wartości. – podkreśla Mirosław Nowak, VP Grupy Essilor na Polskę i kraje bałtyckie.

SOS dla Wzroku odpowiedzią na potrzeby dzieci

Chęć wyrównania szans i zadbanie o wzrok dzieci sprawiły, że wolontariusze zaangażowali się osobiście. Po przebadaniu wzroku kilkudziesięciu dzieci z Kraśnika i Karlina jasnym stało się, że niektóre z nich potrzebują korekcji. W kwietniu br. już wszyscy podopieczni mogli zobaczyć świat wyraźnie. Wsparcie wolontariuszy okazało się dla dzieci równie ważne jak możliwość wyraźnego widzenia.

Dzieciaki bardzo doceniają to, że drugi człowiek potrafi pomóc dziecku, które bardzo dużo przeszło. Współpraca ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce jest kolejną możliwością okazania wsparcia dla dzieci. – podkreśla Halina Kozacka, jedna z mam SOS z Kraśnika.

Wpis znaleziono dzięki:

- Wzrok

- Dziecko

- Wsparcie