Spirulina – zielony ​skarb dla każdego typu urody

Spirulina to handlowe określenie pewnego rodzaju glonów. Choć niewidoczne gołym okiem, mają duży wpływ na zdrowie oraz urodę. Dla wielu osób są także przysmakiem porównywanym do krewetek.

spirulina na urodę

Niebiesko-zielona spirulina jest jedną z najstarszych form życia na Ziemi, hodowana w wodzie morskiej lub słodkiej. Obecnie zalicza się ją do superfood, czyli najbardziej wartościowych produktów zawierających wysokiej jakości składniki odżywcze. Wspomagają one prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka.
Ten rodzaj glonu był prawdopodobnie źródłem pożywienia dla Azteków w XVI wieku. Zbierano go z jeziora Texcoco w Meksyku, suszono i sprzedawano w formie ciasteczek. Do dzisiaj można kupić spirulinę w rejonach jeziora Czad. Wykonywane z niej przysmaki noszą nazwę „Dihe” lub „Die”. Stosowanie spiruliny do celów kosmetycznych pomaga odświeżyć i wygładzić skórę. Jako składnik maseczki na włosy, sprawia, że są one miękkie w dotyku, puszyste i błyszczące.

Algi odświeżą i odżywią włosy

Hodowla spiruliny wiąże się z posiadaniem odpowiedniego sprzętu i warunków. Przez to wyhodowanie jej samemu staje się niemal niemożliwe. Te glony można zakupić w specjalistycznych punktach handlowych czy aptekach.

Przygotowując maseczkę na włosy, spirulinę mieszamy z odżywką i zostawiamy na głowie na 30 minut. Przykrywamy czepkiem. Do przygotowania maseczki na twarz przyda się woda i jogurt. Mieszanka pozwoli ujędrnić, oczyścić i wygładzić skórę głowy. Jogurt naturalny świetnie nawilży. Całość trzymamy na głowie przez ok 15 minut.

Spirulina pozwoli wygładzić twarz

Algi to świetny składnik maseczek na twarz, który pozwala uzyskać efekt silnego oczyszczenia. Najlepsza będzie do tego spirulina w kapsułkach albo w proszku. Rozcieńczamy ją niewielką ilością wody mineralnej, następnie nakładamy na twarz, szyję oraz dekolt. Całość pozostawiamy na maksymalnie 15-20 minut. Maseczki można stosować nawet 3 razy w tygodniu.

Uroda zamknięta w zielonym kolorze

Obok spiruliny na liście zielonych substancji poprawiających urodę znajduje się również zielona herbata. – O jej niezwykłych właściwościach nie trzeba nikogo przekonywać. To częsty składnik szamponów i odżywek, które pomagają zachować włosy w dobrej kondycji. Stymuluje również porost włosów oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek – mówi Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Specialist TEEKANNE. – Oprócz picia zielonej herbaty, skuteczne jest także stosowanie jej jako składnika domowych kosmetyków – dodaje.

Zieloną herbatę można zastosować do przygotowania maseczki do włosów. Potrzebujemy do niej 2 łyżeczek zaparzonej zielonej herbaty, soku z połówki cytryny, soku z połówki pomarańczy oraz 2 łyżek oliwy z oliwek. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy, następnie wmasowujemy we włosy. Po upływie 15 minut dokładnie myjemy włosy szamponem.