Świat muzyki w trasie Leszka Możdżera

Album „Composites” przybrał wystawną formę numerowanego boksu, zawierającego kolorową płytę winylową (tzw. splatter), kasetę magnetofonową, czterojęzyczny, ilustrowany booklet oraz podpisany przez artystę certyfikat autentyczności.

Warszawska Opera Kameralna serwuje wyjątkowe muzyczne doznania w ramach jesiennego tournée z Leszkiem Możdżerem i Orkiestrą Warszawskiej Opery Kameralnej MACV. Przygotuj się na koncerty, które przeniosą Cię w świat albumu „Composites”.

Unikalne wydawnictwo

Album „Composites” zyskał ekskluzywną formę w postaci numerowanego boksu. Splatterowa płyta winylowa, magnetofonowa kaseta, ilustrowany booklet w czterech językach oraz certyfikat autentyczności podpisany przez artystę – to tylko część tego muzycznego arcydzieła.

Dostępność wyłącznie online

Boks dostępny wyłącznie na stronie Warszawskiej Opery Kameralnej (www.operakameralna.pl). Płyta CD i błękitny winyl będą także dostępne podczas koncertów w Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Bielsko-Białej i Krakowie. Bilety już w sprzedaży!

Nowa twórczość Leszka Możdżera

Eklektyczny i wirtuozerski styl Leszka Możdżera ożywa w nowych utworach. Część z nich to „kompozyty” – partytury dopisane do improwizowanych partii fortepianu. Patrycja Betley, mistrzyni perkusji, dodaje unikalnego smaku swoim udziałem.

O albumie

Alicja Węgorzewska, dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej i inicjatorka projektu: “Jedynym torem, którym podąża twórczość Leszka, jest jego własna wyobraźnia. To granice tejże wyobraźni są granicami zarówno formalnymi, jak i stylistycznymi jego dzieła. Możdżer to znak jakości. Coś, co sprawia, że biorąc do ręki dzieło sygnowane tym znakiem, wiemy, że dotkniemy sztuki“.

Jacek Hawryluk, dziennikarz II Programu Polskiego Radia: “To utwory utrzymane w świetnie rozpoznawalnym stylu Możdżera, który tym razem miał do dyspozycji inny instrument. A dokładnie -inne instrumenty. Ani jazz, ani muzyka dawna. Czyli co? Proszę posłuchać“.

Poprzedzając jesienną trasę koncertową, w październiku do sklepów trafi album na błękitnej płycie winylowej i płycie kompaktowej. Utwory z albumu „Composites” znajdą się również w serwisach streamingowych.

Jesienna trasa koncertowa to okazja, by zanurzyć się w świat nowego albumu i doświadczyć muzycznej magii Leszka Możdżera i Orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej. Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia!