Szybki marsz pomoże ci w powrocie do formy!

Potrzebujesz jedynie 30 dni, aby odzyskać formę. Oprócz formy odzyskujesz zdrowie!

szybki marsz pomoże ci w powrocie do formy!

30 dni. Dokładnie tyle potrzebujesz, aby odzyskać kondycję poprzez aktywny marsz i odkryć korzyści wynikające z uprawiania tego prostego sportu: dobre samopoczucie, zdrowie i sprawność fizyczną.  Budząca się wiosna i coraz cieplejsze dni są naturalną zachętą do spędzania czasu na zewnątrz. Szybki marsz w promieniach słońca cudownie wpływa na nasz nastrój. Przebywając na dworze oddychamy pełną piersią, czujemy się wolni i zmotywowani. Podejmij więc wyzwanie i połącz przyjemne z pożytecznym – wykorzystaj treningi, aby zaczerpnąć świeżego powietrza.

Tej wiosny podejmij wyzwanie

My Walking Challenge to 30-dniowe wyzwanie marszowe opracowane przez Decathlon, które pomoże zachować bądź odzyskać formę, ujędrnić ciało, zrelaksować i oczyścić umysł, a także stopniowo zachęcić do aktywności fizycznej.

Profesjonalny program treningowy oparty na aktywnym marszu podzielony został na cztery tygodniowe etapy. Każdy tydzień to inny rodzaj wysiłku. Podczas pierwszego rozbudzisz swoje ciało i odkryjesz korzyści płynące z chodzenia. Drugi tydzień stawia na poprawę wytrzymałości, w tym czasie będzie trzeba się zmierzyć z treningami interwałowymi. W czasie kolejnego udoskonalisz nabyte umiejętności i z łatwością będziesz w stanie maszerować przez całą godzinę. W czwartym tygodniu będziesz przygotowany do osiągnięcia swojego celu – pokonania 10 tysięcy kroków w 80 minut! Nagrodą będzie lepsza kondycja, piękniejsze ciało
i cudowny nastrój.

Odpowiednio dobrane obuwie – by stopom było lżej

Aktywny marsz wymaga specyficznego ruchu stopy, który można rozbić na 3 fazy: uderzenie piętą, kontakt stopy z podłożem i odbicie z palców. Odpowiednia para butów gwarantuje optymalny ruch stopy i większą przyjemność z treningów. Te idealne powinny być wykonane z rozciągliwej siateczki, a na podeszwie posiadać specjalne nacięcia, aby wspierać naturalną pracę stopy. Przewiewne i lekkie materiały zapewnią szybkie odprowadzanie wilgoci. Bardzo ważna jest też amortyzacja. W przypadku marszu powinna być mniejsza niż w przypadku biegania. Podczas szybkiego chodzenia podeszwa musi zamortyzować obciążenie wynoszące mniej więcej tyle, ile ciężar ciała. Natomiast w trakcie biegania obciążenie, odpowiada dwu- a nawet trzykrotności wagi. Wybierając buty, w których będziesz wykonywała treningi marszowe zwróć, więc uwagę na to jak są wykonane.