Szymon Hołownia po raz kolejny zostanie ojcem

Rodzina lidera ruchu Polska 2050 wkrótce się powiększy. Polityk i jego żona podzielili się radosną nowiną w filmiku z życzeniami świątecznymi.

Szymon Hołownia
Szymon Hołownia po raz kolejny zostanie ojcem. Foto Instagram @szymon.holownia

Kiedy dwa lata temu Szymon Hołownia pewnym krokiem wszedł w świat polityki, jego życie prywatne stało się bardziej publiczne niż kiedykolwiek. Niemniej dziennikarz oraz były prowadzący programu „Mam talent!” chętnie pokazuje się z żoną Urszulą. Razem wychowują także kilkuletnią Manię. Jak się okazuje, córka pary już niedługo będzie miała rodzeństwo. Jej rodzice ogłosili tę nowinę za pośrednictwem mediów społecznościowych, niby mimochodem, publikując krótkie wideo z życzeniami na Boże Narodzenie.

Czas oczekiwania

W nagraniu Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia życzyli Polakom spokojnych Świąt. Podkreślili, iż wiedzą, że nie dla wszystkich będzie to radosny okres ze względu na panującą pandemię koronawirusa oraz drożyznę.

To czas oczekiwania, dla nas w tym roku bardziej niż kiedykolwiek. Głęboko wierzymy, że i Wy i my wszystkiego dobrego doczekamy – powiedział w filmiku lider Polski 2050.

W trakcie tej wypowiedzi kamera oddala się, a my możemy zobaczyć widoczny ciążowy brzuszek Urszuli Brzezińskiej-Hołowni.

Jak podaje Fakt, żona polityka jest już w 9. miesiącu ciąży. Oznacza to więc, że małżonkowie ponownie zostaną rodzicami już bardzo niedługo.

W służbie Polsce

Jeszcze kilka lat temu Szymona Hołownię kojarzono głównie jako jedną drugą duetu prowadzącego program „Mam talent!” oraz dyrektora programowego stacji Religia.tv. Pod koniec 2019 roku dziennikarz ogłosił jednak, że zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Niespodziewanemu kandydatowi ostatecznie udało się zdobyć 13,87% głosów, co dało trzecie miejsce.
Podczas kampanii wyborczej Hołowni nierzadko towarzyszyła żona. Okazało się, że kobieta jest pilotką myśliwca MiG-29 służącego w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Partnerzy poznali się na planie „Mam talent!”, gdy zdjęcia realizowano na lotnisku właśnie w Mińsku. W 2016 roku Szymon i Urszula wzięli ślub, a niedługo później przywitali na świecie pierwsze dziecko.