Technologia HIFU, czyli jak wiele mogą zmienić w naszym wyglądzie ultradźwięki

Zabiegi, których działanie opiera się na wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej (HIFU) cieszą się obecnie ogromną popularnością wśród pacjentów medycyny estetycznej.

Technologia HIFU, czyli jak wiele mogą zmienić w naszym wyglądzie ultradźwięki

I choć nie jest to do końca nowa technologia (ultradźwięki są znane i cenione przez lekarzy od lat), to dopiero od niedawna wykorzystuje się ją na szeroką skalę przy zabiegach odmładzania i modelowania sylwetki. Okazuje się, że lifting HIFU to obecnie najlepsza alternatywa dla zabiegów przeprowadzanych tradycyjnie metodą chirurgiczną. W czym tkwi sekret działania technologii HIFU? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie podpowiadamy, jak wiele w naszym wyglądzie mogą zmienić ultradźwięki.

Technologia HIFU: ujędrnianie skóry twarzy i wyszczuplanie ciała bez skalpela

Całkowita bezinwazyjność i bezbolesność zabiegów przeprowadzanych przy pomocy technologii HIFU, a także brak okresu rekonwalescencji i szeregu niepożądanych skutków ubocznych występujących przy wielu innych terapiach z zakresu medycyny estetycznej – to główne zalety bezinwazyjnego liftingu i wyszczuplania ciała przy pomocy wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Co sprawia, że ultradźwięki tak idealnie sprawdzają się jako alternatywa dla zabiegów chirurgicznych? Na to pytanie odpowiedział nam doktor Krzysztof Miracki, lekarz medycyny estetycznej oraz ekspert w dziedzinie terapii liftingujących i modelujących sylwetkę.

,,Prawdziwą tajemnicą działania technologii HIFU jest ogromna precyzja działania. Energia fali ultradźwiękowej koncentruje się na wybranej głębokości bez przerywania bariery naskórkowej, co sprawia, że procedura zabiegowa jest całkowicie bezinwazyjna, zaś pacjent może bardzo szybko wrócić do formy po zabiegu. W naszych klinikach technologię ultradźwięków wykorzystujemy zarówno do liftingu twarzy bez skalpela, jak i bezoperacyjnego modelowania sylwetki. Zabiegi z wykorzystaniem tej technologii stanowią idealnie rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać widoczne rezultaty ujędrnienia skóry czy wyszczuplenia ciała bez narażania się na szereg niepożądanych skutków ubocznych” – tłumaczy doktor Miracki.

Ogromną zaletą zabiegów z wykorzystaniem technologii ultradźwięków jest również to, że można ją stosować u pacjentów bez względu na grubość czy fototyp ich skóry, a także porę roku czy ekspozycję słoneczną. To odróżnia ultradźwięki od równie popularnej w medycynie estetycznej technologii laserowej. Bezpieczna i całkowicie bezinwazyjna procedura zabiegowa sprawia, że pacjent może wrócić do swojej normalnej aktywności praktycznie zaraz po zakończeniu zabiegu.

Ultraformer i Sono Queen – bezinwazyjny lifting HIFU

Dostępne w warszawskiej Klinice Miracki zabiegi Ultraformer III i Sono Queen to najczęściej wybierane przez pacjentów alternatywy dla tradycyjnego liftingu twarzy. Innowacyjna technologia HIFU pozwala na przeprowadzanie całkowicie bezinwazyjnej terapii, która przynosi spektakularne efekty już po pierwszym wykonanym zabiegu. Dzięki niezwykłej precyzji działania wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej specjaliści mogą pracować również nad niewielkimi i wyizolowanymi obszarami twarzy, np. opadającymi powiekami czy podwójnym podbródkiem. Pełne rezultaty zabiegu pojawią się po około 2-3 miesiącach od zakończenia procedury zabiegowej – tyle właśnie czasu potrzebuje nasza skóra na termiczną przebudowę tkanek.

Accent Prime – modelowanie sylwetki ultradźwiękami

W Klinice Miracki w Warszawie możemy skorzystać też z zabiegu Accent Prime, który został stworzony nie tylko w celu liftingu twarzy, lecz także nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania ciała. Jest to bezpieczny i skuteczny zabieg konturowania twarzy i ciała ultradźwiękami, który nie naraża pacjenta na ból, blizny czy szereg innych skutków ubocznych. To doskonała propozycja dla osób, które pragną perfekcyjnie wymodelować i ujędrnić ciało, pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zredukować cellulit, a także poprawić kontur brzucha, pośladków ramion bez użycia skalpela czy poddawania się tradycyjnym formom odchudzania.

Więcej informacji na temat zabiegów wykorzystujących technologię ultradźwięków znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/accent-prime/