Tkanki, które trzymają w napięciu-nowa książka Dominiki Van Eijkelenborg

Kiedy okazuje się, że nastoletnia Evi Simons cierpi na poważną chorobę serca i do życia potrzebuje przeszczepu, jej matka przechodzi załamanie. Zrozpaczona kobieta powoli zaczyna tracić nadzieję, gdy niespodziewanie pojawia się ratunek. Początek nowego życia jej córki staje się początkiem koszmaru

Tkanki, które trzymają w napięciu-nowa książka Dominiki Van Eijkelenborg

Serce nie zapomina

Dawcą serca zostaje młoda dziewczyna, Finya, która zginęła w wypadku samochodowym. Przeszczepiony organ zachował jednak pamięć tkankową: cechy osobowości i wspomnienia dawcy. Stopniowo przejmują one kontrolę nad Evi. Nastolatkę zaczynają dręczyć sny, których nie potrafi zrozumieć, a jakaś tajemnicza siła prowadzi ją w nieznane dotąd miejsca i pcha w ramiona mrocznego Sandera. Zaczyna też pić alkohol. Jak się okazuje – to serce chce wypełnić pewną misję, nawet kosztem osobowości Evi.

Wyrwać serce czy ocalić córkę?

Zmiany dostrzega jedynie matka dziewczyny. Kierowana strachem o swoją prawdziwą córkę pragnie przekonać inne osoby, że po przeszczepie dzieje się z nią coś złego. Zrobi wszystko aby odzyskać dawną Evi. Czy jednak jest to możliwe?

Książka ta nie jest typowym thrillerem. Nie znajdziesz tutaj krwi czy brutalnych scen, a mimo to napięcie podczas czytania nie pozwoli Ci przestać przewracać kolejnych kart. Jedno jest pewne: ,,Tkanki” warte są przeczytania.