Tomasz Stańko i jego goście w Teatrze Wielkim

tomasz stanko i jego goscie w teatrzeFantastyczni artyści pod wodzą Tomasza Stańko spotkają się w piątek o godz. 20 na scenie Teatru Wielkiego. Koncert „December Avenue” to dziewiąta odsłona cyklu BMW Jazz Club. „Avenue oznacza drogę, w którą tego wieczoru zabiorę muzyków oraz publiczność” – mówi Tomasz Stańko.

Jeden z najbardziej oryginalnych i cenionych artystów w historii polskiego jazzu zapowiada, że podczas tegorocznego BMW Jazz Club będzie okazja odkryć jego nowe wcielenie. Zabrzmi muzyka pełna życia, blasku i ekspresji, od południowo-amerykańskich wibracji poprzez funk po etno.
Nie zabraknie niespodzianek i muzycznych improwizacji, z których znani są wszyscy bohaterowie wieczoru.

U boku mistrza trąbki pojawi się Anna Maria Jopek. To wokalistka, która nagrywa i koncertuje na całym świecie, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę, scenę blisko ludzi.

Do wspólnego grania Stańko zaprosił także zespół Kroke. Znakiem rozpoznawczym tego krakowskiego tria jest nieszablonowy miks etnicznych brzmień i improwizacji. Skład wieczoru dopełnią świetni instrumentaliści:
Zohar Fresco, Stefan Pasborg, Nelson Veras, Sławek Kurkiewicz, Dominik Wania i Sławek Berny. To będzie jedyny taki koncert.

Zachęcamy do obejrzenia gwiazd koncertu „December Avenue” w obiektywie Marcina Kydryńskiego.