Unikalne meble w stylu skandynawskim

Minimalizm i prostota formy przyciągają Polaków od lat do mebli o północnych korzeniach stylistycznych.

Oryginalne meble skandynawskie
Unikalne meble w stylu skandynawskim

Unikalne meble skandynawskie mają swój urok i doskonale odnajdują się zarówno w dużych przestrzeniach, jak i mniejszych pokojach. Stosunkowo łatwo łączą się z innymi aranżacjami, dzięki czemu w łatwy sposób można osiągnąć zaskakujące efekty wizualne.

Oryginalne meble skandynawskie

Moda na meble skandynawskie przybyła do Europy zachodniej w drugiej połowie XX wieku. Choć dzisiaj najbardziej kojarzymy ten trend z pewną ogólnoświatową marką, to tak naprawdę popularność na tego typu aranżację wnętrz rosła już wcześniej.

Ze względu na to, jak chętnie wybierane są dzisiaj produkty minimalistyczne, łatwo pogubić się w gąszczu ofert. Aby zapewnić sobie faktycznie dobre rozwiązania, warto znaleźć coś nietuzinkowego i nieco wyróżniającego się od reszty propozycji.

Oryginalne meble ze Skandynawii rozpoznamy przede wszystkim po ich konstrukcji. Wyższe, smukłe nogi, najczęściej drewniane, delikatnie zaokrąglone lub proste krawędzie i kompaktowy kształt to jedne z charakterystycznych cech tego typu stylu. Komody, szafki, półki i stoliki zazwyczaj występują w naturalnych, delikatnie mglistych kolorach. Dominuje klasyczna, chłodna paleta barw ー począwszy od nordyckiej bieli, poprzez różne odcienie szarości i grafitu, na naturalnych brązach skończywszy.

Unikalne komody i szafki – efektowne, ale czy praktyczne?

Nie ma wątpliwości co do tego, że unikalne komody i inne meble skandynawskie silnie przyciągają nasze spojrzenie. Oprócz tego jednak są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Właściwie to właśnie w tym tkwi sekret ich popularności!

Kiedy na rynek zaczęły spływać unikalne meble w stylu północnym, szybko okazało się, że gwarantują one znacznie lepsze warunki do przechowywania rzeczy oraz do aranżacji wnętrz. Pojemne szafki i szuflady tworzone są w taki sposób, aby wcale nie wyglądały na przestrzenie o dużej powierzchni, ale w praktyce są niezwykle wygodne. Skandynawski styl minimalistyczny rozpoznamy także po dominującej schludności, a co za tym idzie ー komfortowej i bezproblemowej pielęgnacji mebli na co dzień. Właśnie takie egzemplarze można znaleźć m.in. na stronie sklepu Uniqform – https://uniqform.pl!

Unikalne meble w stylu skandynawskim

Meble modne nie tylko teraz, ale i za kilka dekad

Unikalne szafki skandynawskie mogą być wykonane ze specjalnych płyt meblowych, sklejek lub litego drewna. Powinny charakteryzować się wysoką jakością wykonania i nowoczesnym, ograniczonym wzornictwem. Modernistyczny design w tym wypadku oznacza także stabilną konstrukcję na nogach, których zastosowanie ma również dodatkowe walory wizualne ー w delikatny sposób tworzy wrażenie większej i lżejszej przestrzeni. Do stylu skandynawskiego nikogo nie trzeba przekonywać, jednak wybierając się na zakupy, warto poszukać prawdziwie oryginalnych produktów. Unikalne meble będą prezentowały się znacznie lepiej od tych sprzedawanych w największych sieciach sklepowych, a ich wygląd nie przestanie być modny nawet za kilkadziesiąt lat.