Wideorejestrator dotykowy z WIFI od Mio

Marka Mio wprowadza na rynek nowe wieorejestratory samochodowe, MiVue serii 600. Pierwszym produktem z nowej serii dostępnym na polskim rynku jest model reprezentujący gamę urządzeń dotykowych: MiVue 658 WIFI. Seria 600 wnosi wiele nowości, a produkty Mio mają nadal wyznaczać trendy wśród wideorejestratorów kategorii premium.

 


wideorejestrator z wif2i

Samochodowe czarne skrzynki Mio z technologią dotykową, będą stanowiły trzon nowej oferty marki. Model MiVue 658 WIFI jest pierwszym przykładem nowego projektu wideorejestratorów Mio. Dotykowe modele z serii 600 wyposażono w panoramiczny ekran 2,7” w formacie 16:9, wysokiej klasy układ Ambarella A7LA, a także możliwość nagrywania w trybie powyżej 30 klatek na sekundę. MiVue 658 WIFI może również nagrywać filmy w jakości Extreme HD.

„W nowej serii wideorejestratorów postanowiliśmy rozwijać gamę modeli z ekranem dotykowym” – komentuje Mariusz Manowski, CEE Country Director MiTAC. – „To rozwiązanie zostało ciepło przyjęte przez konsumentów, dlatego w tym roku wprowadzimy większą różnorodność tego typu urządzeń. Będą to najbardziej zaawansowane rozwiązania Mio w segmencie kamer samochodowych” – dodaje.

Nowa jakość nagrywania

Model MiVue 658 WIFI wyposażony jest w matrycę 4MPX i układ Ambarella A7LA. Wyznacza on najwyższe standardy technologiczne i wykorzystywany jest przez takie marki jak: GoPro, Panasonic, Axis i wiele innych. W połączeniu z jasną soczewką F1.8 i sześciowarstwowym szklanym obiektywem z filtrem IR użytkownicy dostają kamerę, która nagrywa najwyższej klasy obraz w wysokiej rozdzielczości, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

wideorejestrator z wifi

Kąt widzenia zwiększono do 150 stopni, co pozwala łatwo nagrać wszystkie wydarzenia dziejące się przed samochodem. Wykorzystanie zaawansowanej optyki pozwala jednocześnie zminimalizować efekt rybiego oka oraz zniekształceń obrazu na krańcach.

Zastosowanie Ambarella A7LA55 w tym modelu umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Extreme HD 1296p. Po raz pierwszy w wideorejestratorach Mio pojawiła się także możliwość nagrywania wideo w kilku trybach liczby klatek na sekundę. W modelu z modułem WIFI może to być: 60 klatek na sekundę w rozdzielczości HD 720p, 30 lub 45 klatek na sekundę w rozdzielczości Full HD 1080p, bądź 30 klatkach na sekundę dla rozdzielczości Extreme HD 1296p.

WIFI – nowość w wideorejestratorach

Model 658 WIFI wyposażono w moduł sieciowy, który w znaczący sposób poszerza zakres możliwości wykorzystania wideorejestratora. Dzięki temu rozwiązaniu można połączyć MiVue bezpośrednio z telefonem komórkowym, bez stosowania żadnych przewodów. Poprzez specjalną aplikację dostępną na iOS oraz Android można przesyłać filmy z wideorejestratora na portale społecznościowe, w tym nową platformę o nazwie MiVue Share.

Po włączeniu aplikacji, a następnie sparowaniu MiVue 658 WIFI z telefonem, można m.in. włączyć automatyczne tworzenie i przesyłanie do pamięci telefonu 20-sekundowych filmów, kiedy wideorejestrator wykryje, że doszło do kolizji. Z usługi można korzystać za pomocą konta Mio Advantage.

Materiałami nagrywanymi każdym modelem MiVue można zawsze zarządzać za pomocą komputera. Służy do tego program MiVue Manager, także zintegrowany z Facebookiem i YouTube. Pozwala to wprost z aplikacji przesyłać filmy na oba portale społecznościowe.

Producent będzie rozwijał funkcję WIFI wraz z nowymi wersjami oprogramowania. Przy jej modyfikacjach i rozwoju będą brane pod uwagę trendy rynkowe, a także potrzeby klientów.

Wszystkie najważniejsze funkcje dostępne dla kierowców

W nowym urządzeniu można znaleźć takie dodatki jak moduł GPS, dzięki któremu urządzenie rejestruje dokładną pozycję pojazdu oraz jego prędkość. Informacje o położeniu są także wykorzystywane w połączeniu z wbudowaną bazą fotoradarów. Gdy pojazd zbliża się do punktu kontroli prędkości wideorejestrator za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenia informuje o tym osobę kierującą, a także wyświetla dozwoloną prędkość jazdy. Baza fotoradarów w MiVue nie wymaga żadnych dodatkowych opłat ze strony użytkownika i jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu urządzenia z opakowania. Bazę tę można aktualizować bezpłatnie i bezterminowo.

W nowym modelu można znaleźć także inne rozwiązania Mio, znane z poprzednich modeli MiVue. Dostępne są m.in.: cyfrowy tempomat, możliwość uzupełniania bazy fotoradarów o własne punkty, trzyosiowy czujnik wstrząsów, tryb parkingowych umożliwiający rejestrowanie zdarzeń nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu, a także tryb aparatu fotograficznego.

Mio MiVue 658 WIFI obsługuje karty micro SD nawet o bardzo wysokich pojemności, takich jak 64GB i 128GB. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie www.kamerymio.pl.

Kamera będzie dostępna w Polsce od czerwca 2015. Proponowana cena to 899zł.