Włosy rodzaje

Włosy to bardzo ważny element naszej kobiecej urody. Zwracamy na nie szczególną uwagę,pielęgnujemy, dbamy, odżywiamy je i czeszemy.

Po każdym czesaniu patrzymy na szczotkę czy grzebień i liczymy ilość wypadniętych włosów. I tu pada pytanie, co jest lepsze szczotka czy grzebień? W drogeriach i sklepach znajdujemy różnego rodzaju szczotki i grzebienie, mające różne zastosowanie. Co innego stosujemy do czesania, co innego do modelowania a jeszcze coś innego do prostowania. Producenci zapewniają nam różnorodność rodzaju i modelu. Jak dokonać odpowiedniego wyboru?
Otóż do czesania zaleca się szczotki z włosiem naturalnym, są one delikatne, nie łamią i nie niszczą włosów. Jeśli taka szczotka jest jednak zbyt delikatna możemy wybrać szczotkę z plastikowymi kolcami zakończonymi kuleczkami. Doskonale masuje głowę i rozczesuje włosy.

Ważna uwaga!
Włosów mokrych nie należy czesać szczotką, gdyż bardzo łatwo je uszkodzić. Doskonale do tego nadaje się grzebień. Najlepiej z rzadko rozstawionymi zębami, nie wyrywa i nie szarpie włosów.

Gdy już pachnące, świeże włosy chcemy modnie upiąć lub ułożyć, stosujemy wtedy szczotki okrągłe lub półokrągłe.
Zalecane są te z metalową lub plastikową rączką.

Dlaczego?
– Otóż nie plączą włosów to ważna zaleta,
– po drugie, poprzez dziurki, które są w rączce, włosy szybciej schną
– po trzecie, nie elektryzują się
Grubość loków zależy od grubości szczotki