Wybieramy baterię łazienkową – co warto wiedzieć?

Chociaż na rynku znajdziemy wiele różnych modeli baterii łazienkowych, to sam zakup powinien być poprzedzony długim namysłem. Nie sztuką jest kupić produkt, który jest łatwo dostępny, ważne, by wybrany model rzeczywiście spełniał pokładane w nim nadzieje.

jaka wybrac baterie lazienkowa
Wybieramy baterię łazienkową – co warto wiedzieć?

Niestety, wiele osób kusi niska cena, lecz ostateczny koszt okazuje się dużo wyższy – jak po krótkim czasie od zakupu, musimy znów wybrać się do sklepu. Jak uniknąć takich sytuacji? Jak kupić baterię łazienkową, która sprawdzi się w stu procentach?

Czego szukamy?

Wszystko jest kwestią priorytetów, także wybór baterii łazienkowych. Z tego względu odpowiedzmy sobie na podstawowe pytanie: czego dokładnie poszukujemy? Są różne opcje, które możemy wybrać. Dla jednych najważniejszy jest wygląd, ważne więc będą na przykład piękne, stylowe kurki w stylistyce retro. Dla innych bardziej istotne są kwestie praktyczne, jakie wynikają z konkretnej sytuacji życiowej. Przykładowo, jak mamy dzieci to chcemy im zapewnić bezpieczeństwo, i to w każdej sytuacji, więc wybierzemy baterie z blokadą gorącej wody.

Kludi – połączenie jakości i funkcjonalności

No dobrze, a co, jak chcemy, żeby nasza bateria była i funkcjonalna, i ładna, i wygodna? Oczywiście można taką kupić, ale tylko od najbardziej profesjonalnych firm, które gwarantują produkty wykonane z najlepszych jakościowo materiałów. Taką firmą jest Kludi, która ma w swojej ofercie różnego rodzaju baterie, do wielu zastosowań. Jeśli marzymy o produkcie solidnym, ładnym i funkcjonalnym, wybierzmy firmę Kludi. Te wszystkie cechy na darmo szukać w produktach nieznanych producentów, z najniższej półki cenowej. Tylko takie firmy jak Kludi łączą te najistotniejsze cechy, tworząc wyjątkowe baterie łazienkowe. Kludi to jeden z najbardziej znanych producentów armatury łazienkowej na świecie. Marka Kludi stosuje najnowsze technologie, dzięki czemu jej produkty zawsze są dopasowane do bieżących potrzeb.

Zawężamy pole poszukiwań – jeden czy dwa uchwyty?

W ofercie firmy Kludi, jak wspomnieliśmy, znajdziemy wiele różnych modeli baterii łazienkowych, ale zanim zdecydujemy się na konkretny typ, pomyślmy czy chcemy baterię jedno, czy dwuuchwytową. W wielu łazienkach, szczególnie w stylu retro, lepiej wyglądają klasyczne baterie dwuuchwytowe. Jeśli się na nie zdecydujemy, sprawdźmy, jakie zastosowano w nich rodzaje uszczelek, bo powinny być silikonowe. To ważne, gdyż inne mogą być nieszczelne. Baterie jednouchwytowe pasują do nowoczesnych łazienek, ale nie tylko. Jak sama nazwa wskazuje, strumień regulujemy jednym uchwytem – przekręcając go w lewo i prawo.

A jaki materiał?

W dalszej kolejności wybierzmy materiał, z jakiego mają być wykonane baterie łazienkowe. Do wyboru mamy powłoki chromowane, satynowe, ale i ze stali szczotkowanej. Jeśli urządzamy łazienkę w stylu glamour lub retro, to warto wybrać baterie stylizowane, wykonane z mosiądzu. Duża ilość miedzi gwarantuje wysoką jakość, ale ważna jest też informacja określająca, z jakiego materiału wykonane są głowice. Najlepiej sprawdzają się ceramiczne.

Podtynkowa czy stojąca?

Wybór materiału jest ważny, tak samo, jak rodzaj baterii. Jaką chcemy? Podtynkową czy stojącą? Pierwszy rodzaj montujemy w ścianie, więc trzeba to uwzględnić i zgrać z urządzaniem łazienki. Trzeba ją założyć wcześniej, przed położeniem płytek. Optymalny czas to wtedy, gdy wykonujemy instalację wodną. To rozwiązanie jest popularne, bo cały mechanizm sterujący wypływem wody schowany jest w ścianie. Gorzej jednak, jak wystąpi poważniejsza awaria – w takiej sytuacji nie obejdzie się bez skuwania płytek.

Baterię stojącą montuje się w specjalnie wykonanych otworach umywalki lub wanny. Najczęściej to jeden lub dwa otwory, ale w ekskluzywnych liniach spotykamy modele trzy, a nawet pięciootworowe. Dzięki temu każda część baterii to osobny element. Baterie stojącą można zamontować w różnych miejscach. Może być to blat, obrzeże umywalki, a nawet podłoga. Aktualnie najbardziej popularne są baterie montowanie na umywalkach. Ciekawe są też baterie podłogowe, ale pasują tylko do specjalnych modeli umywalek, a poza tym są najdroższe.

W podsumowaniu przypomnimy to, co mówiliśmy wcześniej – wybierając baterie łazienkowe, nie oszczędzajmy. Wybierajmy modele tylko od najlepszych producentów, na przykład baterie Kludi. Słabej jakości bateria to same kłopoty, które pojawią się wcześniej czy później, a profesjonalny produkt cieszy swoją funkcjonalnością i estetycznym wykonaniem.

 

Artykuł sponsorowany