Ile zapłacimy, by wyglądać idealnie na plaży?

O tym, że ciało na plażę należy odpowiednio przygotować, wiemy już od wiosny. Przy dużej samodyscyplinie można to zrobić za darmo. Przy mniejszej – trzeba się liczyć z kosztami.

kobieta grafika

O ładne ciało można zadbać samemu – przygotowując zdrowe posiłki, wklepując ujędrniające balsamy i regularnie ćwicząc. To wymaga nieco czasu, sporo zaangażowania i bardzo dużo samodyscypliny.

Na piękny wygląd najlepiej pracować cały rok. Samodzielne i regularne dbania o ciało, nie jest drogie. Jednak spóźnialscy też mogą jeszcze wiele dobrego dla swojego wyglądu zrobić. Perfekcyjny wygląd można osiągnąć w krótkim czasie, korzystając z wsparcia zabiegów medycyny estetycznej i usług profesjonalistów. Wtedy trzeba się przygotować na duże wydatki, nawet powyżej 60 tysięcy złotych – żartuje Joanna Tokarska z serwisu Kokos.pl.

Sport

Biegać, jeździć na rowerze czy rolkach można oczywiście za darmo. Zainwestować trzeba jednak w odpowiednią odzież. Buty sportowe to wydatek rzędu 300 złotych, strój sportowy z lepszej półki to kolejne 300 złotych. Gdy temperatura na dworze zbyt optymistycznie rośnie, trening na świeżym powietrzu można zamienić na klimatyzowaną siłownię – trzymiesięczny karnet (bo przecież już zaczęliście się przygotowywać do wakacji, prawda?) to koszt około 450 złotych. Cena znacznie wzrasta, jeśli chce się skorzystać z usług trenera personalnego. Dziesięć indywidualnie poprowadzonych treningów pod okiem trenera to około 1000 – 1500 złotych.

Jedzenie

Do ruchu trzeba dołączyć zdrowe żywienie. Najwygodniejszym, ale i najdroższym sposobem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego. Cena pięciu zbilansowanych posiłków zaczyna się od około 50 zł dziennie, co korzystając z cateringu przez trzy miesiące daje kwotę około 4 500 zł.

Skalpel

Pakiet podstawowego przygotowania do lata – zgodnie ze wskazówkami kolorowych magazynów – dobrze wesprzeć zabiegami kosmetycznymi. Tzw. skórka pomarańczowa na pewno nie będzie się dobrze prezentowała na plaży. W walce z tym defektem pomogą zabiegi antycellulitowe, oferowane przez gabinety kosmetyczne. Seria 10 zabiegów antycellulitowych w gabinecie to koszt około 1500 złotych.

By posiąść wydatny biust i podniesione pośladki – jeśli w szybkim czasie chce się na plaży prezentować niczym Natalia Siwiec – trzeba skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Koszt powiększenia biustu waha się od 7 tys. do nawet 16 tys. zł i zależy od renomy salonu i lekarza przeprowadzającego zabieg. Podniesienie i wymodelowanie pośladków i bioder to koszt od 3,5 tys. do nawet 25 tys. zł.

Osoby niezadowolone ze swojego brzucha mogą zdecydować się na zabieg liposukcji. Kosztuje od 3,5 tys. do 10 tys. zł. Aby poprawić wygląd brzucha, można również przeprowadzić operację wstawienia silikonowych mięśni brzucha. To bardzo drogi zabieg, dość rzadko wykonywany w Polsce.

Kosmetyki

W wersji tańszej można postawić na domowe sposoby – kremy antycellulitowe, balsamy ujędrniające, samodzielne masaże. Wklepywanie balsamów ujędrniających przyniesie prawdopodobnie mniej spektakularne efekty, będzie jednak znacznie tańsze. Tubkę dobrego balsamu ujędrniającego lub antycellulitowego można kupić już od około 20 złotych.

Depilacja

Na plaży obowiązuje idealnie gładka skóra. Depilacja woskiem najbardziej wrażliwych części ciała to koszt około 200 złotych. Depilacja laserowa jest droższa i aby całkowicie usunąć zbędne owłosienie, musi być powtórzona 3 – 5 razy na tej samej partii ciała. Taki zabieg warto wykonywać w sprawdzonych salonach, żeby uniknąć ryzyka poparzenia laserem. Koszt jednorazowego zabiegu usunięcia owłosienia z trzech partii (nogi, pachy, bikini) wynosi około 1,2 tys. zł. Mężczyźni, którzy zdecydują się laserowo usunąć owłosienie z pleców, klatki i pach za jednorazowy zabieg zapłacą około 1,4 tys. zł.

Opalenizna

Pojawić się na plaży bez wcześniejszej opalenizny nie należy do dobrego tonu. Dlatego wcześniej lepiej zainwestować w balsam brązujący (od 20 złotych), kilka seansów na solarium (od około 10 zł za seans) albo opalanie natryskowe (około 100 złotych).

Man running in water on the beach