Zrób coś dobrego na Święta!

Jak spędzić tegoroczne święta? Blisko 30% Polaków w ubiegłym roku na ten czas wyjechało w górskie kurorty lub do ciepłych krajów. W tym roku ta liczba jeszcze wzrośnie.

Jak spędzić święta?
Jak spędzić święta?

Czy to w domu – w gronie najbliższych, czy na wyjeździe ze znajomymi, ważne jest, aby czas ten spędzić radośnie  i w przyjemnej atmosferze. W święta stajemy się sobie bliżsi, bardziej życzliwi i chętni do pomocy innym. Jak sprawić, aby ten stan trwał cały czas, a wspieranie innych zdarzało się nie tylko od święta? Wystarczy wprowadzić nawyk dobroczynności towarzyszących przy codziennych zajęciach, tak jak robienie e-zakupów z możliwością wspierania potrzebujących, np.: fundacji zbierających na leczenie chorych dzieci czy opiekę nad bezdomnymi zwierzętami, lub wspierających lokalne inicjatywy społeczne.

Obierz właściwy kierunek

Niemal 30% Polaków w zeszłym roku zdecydowało się wyjechać na święta Bożego Narodzenia1. Rosnący pęd życia sprawia, że zaczyna brakować nam czasu na przygotowanie tradycyjnych świąt. Dlatego z roku na rok przybywa chętnych na spędzenie świąt poza domem. Według statystyk rezerwacyjnych Travelplanet.pl na tegoroczne święta wyjedzie z biurami podróży o 28% turystów więcej niż w roku ubiegłym.

„Czym” i „gdzie” się kierować w celu wyszukania najlepszych ofert? – Kieruj się ogólnym dobrem!

Jest to szczególnie łatwe w internecie. To tam w prosty sposób wyszukamy i porównamy interesujące nas propozycje wyjazdów oraz w kilka minut zarezerwujemy wczasy. Niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się wyjazdy w góry, gdzie dzięki dużej ilości śniegu, łatwo poczuć klimat świąt. Rośnie również liczba fanów spędzania świąt bardziej egzotycznie. W tym kierunku prym wiodą: Wyspy Kanaryjskie, Dominikana oraz Maroko. Coraz chętniej odwiedzane przez naszych rodaków są również kraje azjatyckie.
Planując świąteczny wyjazd warto zajrzeć na FaniMani, gdzie oprócz wielu ciekawych ofert i specjalnych promocji przygotowanych przez partnerów serwisu, można dodatkowo wesprzeć osobiście wybraną organizację prospołeczną i to całkowicie za darmo.

Wybieraj dobre prezenty

Święta zarówno spędzone w sposób tradycyjny, w domu w gronie rodziny, jak i na wczasach, potrafią być magiczne. Zdecydowanie najprzyjemniejszym ich elementem jest moment wymieniania się prezentami, szczególnie tymi trafionymi. Odpowiednio dobrany prezent przyniesie najwięcej radości, jednak nie zawsze udaje się go zawczasu zdobyć – przed tym, jak zniknie ze sklepowych półek. Chcąc oszczędzić sobie stresu, nerwów i czasu na poszukiwanie wybranych prezentów lub niestety ich alternatyw, w trakcie świątecznej gorączki panującej w centach handlowych, lepiej od razu skierować się z poszukiwaniami do internetu.
Robienie zakupów online to nie tylko wygoda kupowania bez wychodzenia z domu, oszczędność czasu, niższe ceny, łatwiejsza dostępność towaru, swoboda zakupu
i możliwość zwrotu. To również sposób na zrobienie czegoś dobrego dla potrzebujących.

Zmieniaj nawyki na lepsze

Radosna atmosfera świąt wprowadza nas w stan życzliwości i wzajemnej uprzejmości.
Zauważyć to można niemal wszędzie: w pracy, szkole – gdzie organizowane są spotkania wigilijne, na ulicy – gdzie częściej się do siebie uśmiechamy, czy w sklepach lub kiermaszach świątecznych – gdzie zwykłym zakupom towarzyszą ciepłe słowa, pozdrowienia i życzenia.
W okresie przedświątecznym jesteśmy wrażliwsi na krzywdę innych i chętniej wspomagamy charytatywne cele. Skłonność do filantropii zwiększa się w tym czasie średnio o 13% (w skali całego roku). Dlaczego nie udzielamy się dobroczynnie codziennie? Nie dlatego, że nas na to nie stać, ale dlatego że o tym najzwyczajniej zapominamy. W okresie przedświątecznym akcje społeczne są bardziej widoczne. Częściej też dociera do nas informacja o możliwości wsparcia jakiegoś szczytnego celu, nie tylko wrzucając kilka złotych podczas kwesty.
Jest wiele sposobów na zaangażowanie się w charytatywność. Każdego stać na pomaganie. Najbardziej dostępne formy wsparcia potrzebujących nie tylko od święta czekają na nas w internecie.