„Zwrotnik Węży” Marie Brennan

Lady Trent, największy światowy autorytet w dziedzinie smoków wyrusza na targany wojnami kontynent Erigi, by badać najbardziej egzotyczne gatunki tych stworzeń.

„Zwrotnik Węży” Marie Brennan

Trzy lata po fatalnej wyprawie w niegościnne góry Wystrany nieustraszona badaczka przeciwstawia się rodzinie i konwenansom, by wyruszyć z ekspedycją na rozdarty wojną kontynent Erigi, siedlisko takich egzotycznych gatunków smoków, jak żyjące w trawie węże sawannowe, leśne węże nadrzewne i najbardziej nieuchwytne z nich wszystkich, legendarne bagienne żmije z tropików.

Wyprawa obfituje w wiele trudności, a Izabela, której towarzyszy dawny współpracownik
i przyjaciółka-uciekinierka z domu, musi stawić czoło uciążliwym upałom, wyniszczającej gorączce, pałacowym intrygom, plotkom i innym niebezpieczeństwom w trakcie wędrówki po nieprzebytej dżungli zwanej Zielonym Piekłem. Odwaga, pomysłowość i naukowa ciekawość bohaterki zostaną wystawione na najcięższe próby.

Pomysł autorki, aby stworzyć powieść fantasy połączoną z naukami przyrodniczymi jest znakomity. (…) To pozycja dla osób uwielbiających powieści przygodowe i wiktoriańskie klimaty, ale też nie stroniących od fantastyki – choć myślę, że i czytelnikom nie przepadającym za smokami i innymi mitycznymi bestiami ta powieść przypadnie do gustu. Dzieje się tu tak wiele, że nie ma czasu na nudę. – Karolina Szendera, naEKRANIE.pl