Mariette Lindstein „Sekta powraca”

Sofia Bauman próbuje ułożyć sobie życie na nowo po dwóch latach zniewolenia w sekcie. Okazuje się to trudniejsze, niż mogłaby przypuszczać.

Mariette Lindstein „Sekta powraca”

Na co dzień spotyka się z uprzedzeniami i podejrzliwością ze strony otoczenia, a po nocach dręczą ją koszmary. Franz Oswald, przywódca sekty, w areszcie oczekuje na sądową rozprawę. Jednak nie jest ani zaniepokojony, ani skruszony.

Mariette Lindstein „Sekta powraca”

Przy pomocy adwokata tworzy nową sieć, która rozciąga się daleko poza mury więzienia, a której jedynym celem jest zemsta na Sofii. Kiedy Sofia decyduje się opowiedzieć światu o sekcie, jej życie zamienia się w koszmar. Jedyne wyjście to jeszcze raz zostawić wszystko i uciec. Ale Franz nie przebiera w środkach. Jego podejrzane kontakty wydają się obejmować całe otoczenie Sofii, sięgać ponad miasta, oceany i kontynenty.

Przez 25 lat Mariette Lindstein nie mogła pisać. Teraz, wyzwoliwszy się spod władzy scjentologów, buntuje się przeciwko zakazom i głośno mówi o swoich doświadczeniach. Do wyjawienia prawd na temat nadużyć, których była ofiarą, namówił ją amerykański pisarz Lawrence Wright, laureat Nagrody Pulitzera. Tak narodził się pomysł napisania cyklu thrillerów.

Wpis znaleziono dzięki:

- Mariette Lindstein

- "Sekta powraca"

- Nowości książkowe