4 sposoby na szybkie ubranie choinki. To zajmie zaledwie kilka minut!

W szale bożonarodzeniowych przygotowań nie zawsze możemy poświęcić ubieraniu choinki wiele czasu. Jak więc szybko przystroić świąteczne drzewko?

4 sposoby na szybkie ubranie choinki. To zajmie zaledwie kilka minut!

Świąteczne sprzątanie, gotowanie, szukanie prezentów i… ubieranie choinki. Znalezienie na nie czasu pośród wszechobecnego bożonarodzeniowego pędu często okazuje się dla nas sporym wyzwaniem. Robimy to szybko i bezładnie, a przecież nie chcemy, żeby nasze drzewko wyglądało mizernie. Jak w takim razie ubrać choinkę sprawnie, ale i efektownie? Sprawdź 4 lifehacki, dzięki którym łatwo przystroisz świąteczne drzewko w kilka chwil.

1. Postaw na różnorodność

Pewnie nie raz zdarzyło Ci się głowić się nad rozmieszczeniem ozdób na choince. Czerwona bombka nie może wisieć za blisko innej czerwonej bombki, a przy czubku powinny wisieć mniejsze elementy. Uwolnij się od tych zasad! Zdecyduj się na totalny miszmasz, użyj różnych ozdób, wieszaj je gdzie chcesz, niezależnie od tego, co gdzie pasuje. Kontrolowany chaos ma swój urok. Kiedy faktycznie chcesz, by na Twojej choince panował porządek, jeden niepasujący element może być irytujący, lecz gdy wszystko ze sobą nie współgra, tworzysz coś ciekawego. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz sporo czasu – przestaniesz zastanawiać się, gdzie umieścić daną ozdobę, bo przecież o to właśnie chodzi w chaosie, by nic nie planować.

2. Zdecyduj się na gałązki świąteczne

To doskonały zamiennik choinki, który wprowadzi do Twojego domu tak samo dużo bożonarodzeniowego klimatu, co przystrojona jodła czy świerk. Gałązki możesz opleść lampkami lub łańcuchem i włożyć do wazonu – zajmie to najwyżej kilka minut (o ile Twoje lampki nie są bardzo zasupłane). Taka ozdoba to również idealna opcja dla osób, które posiadają mieszkanie o nieco skromniejszym metrażu.
Wiele sklepów oferuje też gałązki dekoracyjne, które są już przyozdobione. Wtedy wystarczy jedynie włożyć je do wazonu i Twoja ”choinka” gotowa!

3. Ubieraj choinkę z rodziną lub bliskimi

Zaangażuj męża, dzieci, rodzeństwo, kogo chcesz. Im was więcej, tym weselej… i szybciej! Podzielcie się wcześniej swoimi wizjami na świąteczne drzewko, ustalcie, kto się czym zajmuje i bierzcie się do roboty. Przy odpowiedniej mobilizacji skończycie w kilka minut, a przy tym spędzicie razem trochę czasu, o co czasem niełatwo podczas bożonarodzeniowej bieganiny.

4. Kup gotowe drzewko

Pójście na łatwiznę? Być może, ale przecież liczy się efekt. Kupno już ubranej choinki to przede wszystkim oszczędność czasu, lecz także gwarancja wymarzonego wyglądu drzewka, szczególnie dla kogoś o kiepskim zmyśle estetycznym. Jeśli uważasz, że sama nie ubierzesz świątecznego chojaka tak pięknie, jak sobie wyobrażasz, po prostu pozwól się wyręczyć.

Przystrajanie choinki to wieloletnia tradycja, która co roku sprawia nam wiele radości. Nawet jeśli w okresie przedświątecznym nie mamy zbyt dużo wolnego czasu, starajmy się choć na chwilę zatrzymać i sprawić, że dzięki kilku ozdobom nasz dom nabierze wyjątkowego uroku.

Eliza Pomianowska