5 rzeczy, które rujnują życie seksualne

Niektóre zachowania powtarzane nieświadomie mogą spowodować, że nawet najtrwalszy związek zawiśnie na włosku. Sprawdź, czego unikać, aby każdy wspólny dzień był piękny i pełen namiętności.

foto Pixabay

Istnieje wiele powodów, które mogą zaważyć na szczęściu w miłości. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że codzienne drobne gesty, rozmowy i atmosfera między partnerami może mieć kluczowe znaczenie.

Codzienny stres

Sytuacje stresowe zdarzają się na co dzień w życiu każdego z nas. Niestety potrafią się odbić na związku, jeśli zaczniemy przenosić negatywne emocje do domu. Gdy nie potrafimy rozgraniczyć pracy od życia prywatnego, prędzej czy później pojawią się zgrzyty między partnerami. Aby tego uniknąć, postarajcie się znaleźć codziennie choć krótką chwilę dla siebie i przypomnijcie sobie, dlaczego się w sobie zakochaliście – z pewnością powrócą do was także wspomnienia związane z pożądaniem.

Nieustanna zazdrość

Niewielkie dawki zazdrości o ukochaną osobę mogą dodać związkowi nieco pikanterii – każdy lubi czuć się ważny, potrzebny i pożądany. Kiedy jednak zaczynasz śledzić każdy krok swojego partnera i traktować każdą napotkaną przez niego kobietę jako potencjalną kochankę, to najwyższy czas się powstrzymać. Nawet największa miłość nie może być powodem do osaczania i bezustannej kontroli. Twój partner na pewno będzie ci wdzięczny, gdy od czasu do czasu pozwolisz mu na nieco wolności.

foto Pixabay

Nierozwiązane problemy z przeszłości

Trudno żyć w zgodzie, gdy w głębi duszy czujemy niechęć do partnera z powodu dawnych, niezałatwionych spraw. Niesmak, który pozostaje po niewyjaśnionych konfliktach może bardzo źle wpływać na wasze nastawienie do siebie, a tym bardziej na wzajemną namiętność. W każdym aspekcie związku rozmowa jest niezbędna – mów partnerowi, co leży ci na sercu, nawet gdy uważasz, że lepiej byłoby zamieść pewne kwestie pod dywan, bo może zdarzyć się, że za kilka lat niewypowiedziane żale zaczną bardzo ci doskwierać.

foto Pixabay

Szara codzienność

Historie wielu związków wpisują się w schemat wielkiego wybuchu, po którym następuje chwila stałości, a potem powolne dogorywanie, aż do kompletnego rozpadu. Jest to spowodowane rozczarowaniem, które pojawia się po pierwszym okresie zauroczenia i euforii. Nierzadko pary szybko decydują się na wspólne zamieszkanie, po czym okazuje się, że ich wzajemne oczekiwania mijają się z rzeczywistością. Znudzenie to pierwszy krok do wypalenia namiętności w sypialni. Co zrobić, żeby mu zapobiec? Postaraj się codziennie zaskakiwać czymś swojego partnera. Nie musi to być nic wielkiego – przygotuj jego ulubioną potrawę lub kup nową bieliznę i zrób mu niespodziankę w sypialni. Na pewno zadziała!

Brak komunikacji w sypialni

Niestety znów wrócimy tu do kwestii rozmowy, bo bez niej trudno o dobrą komunikację. Oczywiście w łóżku jest wiele sposobów na przekazanie partnerowi, czy to co robi ci się podoba. Trudniej jednak, jeśli oboje marzycie lub fantazjujecie o czymś zupełnie nowym. Warto czasem się przełamać i szczerze porozmawiać o waszym życiu seksualnym. Macie ochotę wypróbować coś nowego? Być może wiele z waszych fantazji będzie się pokrywać lub odkryjecie zupełnie nieznane horyzonty, które rozkochają was w sobie na nowo!

 

Anna Dzielińska