6 największych atrakcji kubańskiego Varadero czyli wakacyjne hity turystyczne Kuby

Jak Kuba, to wyłącznie Hawana? Co prawda stolica Kuby ma swoje atrakcje i tajemnice, które na pewno warto poznać, ale nie ona jest największym kurortem na wyspie.

6 największych atrakcji kubańskiego Varadero czyli wakacyjne hity turystyczne Kuby

Zapraszamy do Varadero na egzotyczne karaibskie wakacje w wielkim stylu. To tu można przeżyć prawdziwą przygodę życia.

Varadero – niezwykła lokalizacja to zaledwie początek atrakcji

Varadero to miasto na Kubie, a ściślej na półwyspie Hicacos. Taką informację można znaleźć w internecie. Jednak nie oddaje to w pełni fenomenu miejsca. Sam półwysep jest bowiem szeroki zaledwie na pół kilometra, jedynie w końcowej części wyraźnie się rozszerza. Varadero zajmuje niemal całą powierzchnię półwyspu i jest miastem-kurortem. Znajdziemy tu ponad pięćdziesiąt resortowych hoteli i długą, dwudziestokilometrową plażę.

Chociaż Varadero niewątpliwie jest kubańskim miastem, próżno szukać tu typowej dla tego kraju kolonialnej zabudowy. Varadero to luksusowy raj dla wymagających, pełen nowoczesnej infrastruktury i szerokich plaż z łagodnym zejściem do wody. Miejsce idealne dla rodzin z dziećmi i nie tylko. W Varadero każdy znajdzie coś dla siebie, a atrakcji jest tu naprawdę dużo.

Urlop na Kubie? To trzeba zobaczyć w Varadero

Cueva de Ambrosio i Cuvea de Musulmanes

Na początek coś mało typowego dla nadmorskich kurortów. Cueva de Ambrosio i Cuvea de Musulmanes to historyczne jaskinie, które nawet na zdjęciach wyglądają magicznie. Nic jednak nie zastąpi zobaczenia na żywo niezwykłych malowideł naskalnych pozostawionych tu prawdopodobnie przez Aborygenów i oryginalnych formacji geologicznych. Matka Natura była w tym miejscu wyjątkowo szczodra. Do zwiedzania warto założyć czapkę, jaskinie bowiem są zamieszkałe przez nietoperze.

Delfinarium

Pokaz umiejętności delfinów to jedna z większych atrakcji Varadero. W delfinarium można też pływać z tymi olbrzymimi ssakami morskimi, bawić się z nimi, przytulać i… nie trzeba się bać! Są oswojone i bardzo towarzyskie.

Targ uliczny w Varadero

Prawdziwy kubański targ w starym stylu z ręcznie robionymi pamiątkami dla turystów. Można tu kupić wyroby skórzane, oryginalne kubańskie rzeźby, obrazy, biżuterię, koszulki, kapelusze i wiele innych pamiątek. Znajdzie się też coś do jedzenia. Jedną z atrakcji targu jest przejażdżka dorożką.

Plaża Varadero

Wcześniej czy później każdy tu trafi. A jak trafi raz, to będzie chciał wracać. Nie da się nie pokochać tej długiej, jakby żywcem z bajki wyjętej plaży. Mięciutki biały piasek i szmaragdowa toń morza zachwycą każdego. To o tej plaży mówi się, że jest najpiękniejsza na całych Karaibach. Na jej urok niewątpliwie wpływa obecność palap, czyli typowo tropikalnej zabudowy plażowej – niewielkich zadaszeń pokrytych liśćmi palmowymi, pod którymi można się schronić przed słońcem. Na pewno wyglądają bardziej zachęcająco niż parasole, no i tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat tropikalnej wyspy.

W czasie wakacji w Varadero trzeba koniecznie zobaczyć Hawanę!

Stolica Kuby niewątpliwie zasługuje na to, by ją odwiedzić i w czasie urlopu w Varadero trzeba koniecznie zarezerwować sobie jeden dzień na wycieczkę do pobliskiej Hawany. Szczególnie starsza jej część jest warta zobaczenia, bo to widomy dowód na to, że czas naprawdę może się zatrzymać.

To właśnie po starej Hawanie jeżdżą samochody z połowy ubiegłego wieku, z okien wielu mieszkań wydobywają się dźwięki radia (Radia! Kto dziś go słucha?!), a uśmiechnięci ludzie tańczą salsę na ulicach. To w Hawanie można się napić najlepszej kawy i skosztować wyśmienitego rumu. Na pewno warto zobaczyć dom Ernesta Hemingwaya, muzeum rumu, fabrykę cygar oraz niezwykły pokaz w kabarecie Tropicana pod gołym niebem.

Jeden dzień w Hawanie to absolutne minimum, ale apetyt wzrasta w miarę zwiedzania i chce się pobyć w stolicy dłużej. Dlatego już dziś zobacz oferty wczasów w Varadero na Kubie. Nie ma nic piękniejszego niż planowanie wakacji z dużym wyprzedzeniem. A może uda się upolować atrakcyjne last minute?

Artykuł partnera