6 przydatnych funkcji SEAT-a, które pokocha każda mama

SEAT oferuje 6 funkcji, które pomogą każdej mamie w bezpiecznym i komfortowym przemieszczaniu się samochodem. Kobiety jeżdżą bezpieczniej oraz powodują mniej wypadków i kolizji. SEAT wychodzi im naprzeciw, oferując rozwiązania technologiczne, które wspierają je podczas codziennego przemieszczania się autem.

6 przydatnych funkcji SEAT-a, które pokocha każda mama
6 przydatnych funkcji SEAT-a, które pokocha każda mama

Według tegorocznego raportu Instytutu Transportu Samochodowego opublikowanego w marcu, kobiety jeżdżą bezpieczniej oraz powodują mniej wypadków i kolizji. Kierujące samochodem mamy muszą mierzyć się z wieloma czynnikami wpływającymi na konieczność utrzymania wysokiego poziomu koncentracji. SEAT wychodzi im naprzeciw, oferując rozwiązania technologiczne, które wspierają je podczas codziennego przemieszczania się autem. Wśród proponowanych udogodnień są m.in. systemy bezpieczeństwa, mocowania ISOFIX, automatycznie otwierany bagażnik, blokada drzwi oraz pakiet świateł Full LED.

System ISOFIX, czyli bezpieczeństwo dla całej rodziny

Badania portalu goodeggcarsafety.com przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wskazują, że 52% wszystkich fotelików montowanych za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa było zainstalowanych nieprawidłowo. Standardowym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych samochodach, które eliminuje problemy związanie z właściwym i bezpiecznym montażem fotelików dla dzieci jest ISOFIX – międzynarodowy system mocowania dziecięcych fotelików samochodowych. Został stworzony z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa przede wszystkim młodszym pasażerom. Przy okazji pozwala rodzicom w pełni skupić się na prowadzeniu pojazdu ze świadomością, że fotelik dziecka jest zamontowany we właściwy sposób.

Funkcjonalności, które gwarantują bezpieczną jazdę

Rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa mają na celu wyeliminowanie prawdopodobieństwa kolizji bądź zmniejszenia go do minimum. To bardzo ważne zarówno w przypadku jazdy całą rodziną, jak i samotnego przejazdu. W samochodach SEAT-a wykorzystano najnowocześniejsze technologie wspierające bezpieczną podróż, w tym aktywny tempomat (ACC), który szczególnie przydatny jest podczas dłuższych podróży. Pośród ważniejszych asystentów jazdy należy wymienić systemy Lane Assist (asystent pasa ruchu), Front Assist (system kontroli odstępu), Travel Assist (funkcja półautonomicznej jazdy), Exit Assist (sygnalizacja o zbliżającym się pojeździe w czasie wysiadania), Emergency Asisst (inteligentny asystent bezpieczeństwa) oraz Pre Crash (system ostrzegający przed gwałtownym hamowaniem).

Pozostałe udogodnienia dla mam

Kolejną funkcjonalnością jest automatycznie otwierany bagażnik. System jest bardzo przydatny szczególnie dla dużych rodzin, kiedy pakowanie na krótką lub dłuższą podróż stanowi nie lada wyzwanie. Funkcja sprawdzi się też w przypadku mniejszych pociech, które mają zazwyczaj problem z dosięgnięciem do klapy i otwarciem lub zamknięciem bagażnika.

Oprócz tego modele SEAT-a w swoim wyposażeniu posiadają również bogatą ofertę oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, w tym praktyczny pakiet świateł Full LED. Posiada on tryb świateł mijania o mocy do 900 Lumenów i zasięgu 70 metrów. Biała barwa zamontowanych świateł pomaga w dokładniejszym rozróżnieniu zarówno kształtu, jak i koloru obiektów. Jest to niezwykle potrzebna funkcjonalność podczas nocnej jazdy. Dzięki nowoczesnej technologii LED kierowca z tyłu, ​​jadąc z prędkością 120 km/h ma szansę zareagować na światło hamowania 5 metrów wcześniej. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy, jego rodziny i współuczestników ruchu podczas długich, nocnych podróży.

 

Seat Ibiza V 1.0 115 KM – mały samochód o zaskakujących osiągach