7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup auta z floty

Czy warto kupić auto należące do floty? Jakie jest ryzyko zakupu auta, z którego wcześniej korzystało nawet kilkadziesiąt osób? Z jednej strony szefowie wypożyczalni aut zapewniają, że warto kupić auto poflotowe, z drugiej potencjalny użytkownik może mieć pewne obawy. Jaki jest złoty środek i co warto wiedzieć przed decyzją o zakupie takiego auta?

7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup auta z floty
7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup auta z floty

Prezentujemy 7 rzeczy, które pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzję.

  1. Stan techniczny – zwróć uwagę na stan techniczny auta poflotowego, sprawdź przebieg auta. Intensywna eksploatacja może wpłynąć na wygląd zewnętrzny i wewnętrzny samochodu. Często to właśnie wygląd samochodu zdradza poziom zadbania samochodu.
  2. Lepsza cena – auta poflotowe najczęściej są w cenie zdecydowanie korzystniejszej niż rynkowa.
  3. Wiarygodność – auta poflotowe zazwyczaj są w dobrym stanie technicznym przede wszystkim dzięki regularnemu serwisowaniu i naprawianiu oraz myciu samochodu. Co więcej, kupując tego rodzaju auto, mamy pewność, że przebieg na liczniku jest autentyczny.

Każde nasze auto jest serwisowane i dokładnie sprawdzane po każdym wypożyczeniu, co gwarantuje jego sprawność. Co więcej, we flocie AVIS znajdują się najnowsze modele aut, które podlegają gwarancji producenta w ciągu całego użytkowania w wypożyczalni– mówi Katarzyna Dobrzyńska PR & Marketing Manager.

  1. Wiek auta – plusem zakupu auta poflotowego jest jego wiek. Samochody to zazwyczaj nowe modele, które jeszcze przez wiele lat bez zastrzeżeń mogą spełniać wszystkie swoje funkcje. Regularny serwis, zdecydowanie częstszy niż w przypadku kierowcy utrzymującego swoje auto, daje gwarancję utrzymania wysokiej jakości auta.
  2. Jasność dokumentów – kupując auto poflotowe, masz pewność, że wszystkie dokumenty dotyczące samochodu są zgodne z prawem.
  3. Sprawdź historię – w przypadku auta poflotowego z dużych firm wynajmujących samochody, możesz bez problemu sprawdzić jego historię. Nie kupujesz zatem kota w worku, ale wiesz, kto wcześniej jeździł wybranym przez Ciebie samochodem, jaka jest historia ewentualnych napraw lub serwisów
  4. Model, o którym marzysz – istotnym plusem zakupu auta poflotowego jest fakt, że możesz wybierać spośród wielu nowych modeli aut, dostosować jego wielkość do swoich potrzeb.

Wpis znaleziono dzięki:

- Zakup samochodu

- Auto z floty

- Auto poflotowe