Aceton – gdzie kupić płyny i zmywacze do lakieru i jak ich używać?

Aceton wchodzi w skład większości preparatów do zmywania z paznokci lakieru, także hybrydowego. Gdzie kupić produkty dobrej jakości?

Nie ma z tym w zasadzie żadnego problemu – znajdziemy je w drogeriach i sklepach internetowych. Radzimy, jaki produkt wybrać i jak stosować zmywacze z acetonem.

Aceton – gdzie kupić i jak go stosować?

Jeśli krąży nam po głowie hasło „Aceton – gdzie kupić?”, odpowiedź już znamy: w każdej drogerii i sklepach internetowych. Wybrane marki, na przykład Semilac, mają swoje strony internetowe, na których bez problemu zaopatrzymy się we wszystkie akcesoria potrzebne do wykonania manicure, w tym płyny z acetonem i zmywacze do lakieru hybrydowego. To duże ułatwienie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Nie musimy nigdzie wychodzić, a manicure możemy wykonać samodzielnie w domu.

Pamiętajmy, że jeśli robimy manicure sami, musimy stosować się do kilku ważnych zasad, zwłaszcza gdy zdejmujemy hybrydę za pomocą acetonu. Przede wszystkim nie wolno trzymać wacików nasączonych acetonem na paznokciach zbyt długo – możemy w ten sposób uszkodzić płytkę. Aceton rozpuszcza nie tylko lakier, ale także naturalną warstwę ochronną paznokcia.

Usuwając hybrydę, postępujemy tak:

  1. Delikatnie polerujemy/ zmatowiamy top hybrydy.
  2. Na każdy paznokieć nakładamy wacik bezpyłowy nasączonym płynem z acetonem.
  3. Otulamy nim płytkę i ewentualnie owijamy paznokieć specjalną folią.
  4. Trzymamy waciki na paznokciach przez około 5-8 minut (nie dłużej niż 10 minut).
  5. Po zdjęciu wacików usuwamy miękki lakier hybrydowy patyczkiem albo drewnianym kopytkiem.
  6. Nakładamy na paznokcie odżywkę regenerującą płytkę.

Dlaczego regeneracja paznokci jest ważna?

Kiedy regularnie nakładamy lakier hybrydowy i zdejmujemy go przy pomocy płynów z acetonem, odżywianie paznokci to podstawa. Przydatne będą olejki natłuszczające płytkę i odbudowujące jej warstwę ochronną, odżywki z lanoliną i witaminą E. Należy je delikatnie wcierać w płytki paznokci po każdym usunięciu lakieru. Dobrze jest też co jakiś czas robić „kąpiele” odżywcze w olejkach, które doskonale nawilżą skórę dłoni i zrewitalizują paznokcie. Można założyć na noc bawełniane rękawiczki, by składniki odżywcze lepiej wniknęły w paznokcie i skórę. Oczywiście nie należy mieć wówczas na paznokciach lakieru – można nałożyć go rano.

Jeśli nie aceton, to co?

Jeśli obawiamy się, że zbyt częste stosowanie płynów z acetonem jednak osłabi paznokcie, możemy spróbować usuwania lakieru hybrydowego za pomocą frezarki do paznokci. To nowoczesne urządzenie, które znamy z salonów kosmetycznych, obecnie dostępne także w wersji do domowego użytku (także na stronie Semilac). Używając frezarki musimy jednak bardzo uważać, by nie uszkodzić płytki paznokcia mechanicznie, podczas zdejmowania hybrydy. Zaleca się nastawić urządzenie na niezbyt wysokie obroty i wykonywać płynne, delikatne ruchy, zdejmując lakier z góry w dół. Po zdjęciu hybrydy frezarką także zaleca się nałożenie odżywki. Nie zapominajmy też o bazie pod hybrydę, która wzmocni płytkę.