Barek w salonie – czy to dobry pomysł?

Barek w salonie jest świetnym dopełnieniem aranżacji i nadaje wnętrzu dodatkowego charakteru. Jednak czy rzeczywiście jest niezbędny?

barek w salonie
Barek w salonie – czy to dobry pomysł. Foto Castorly Stock/Pexels

Z rozterkami o niezbędności niektórych rzeczy spotykamy się w życiu dosyć często. Jedną z nich może być barek w salonie. barku.
 Z jednej strony, jeśli nie będziemy mieli go na wyposażeniu nic się nie stanie, z drugiej jednak jest ciekawym dopełnieniem aranżacji. Każdy model dostosować do własnych potrzeb, a także klimatu wykończenia naszego mieszkania. Możemy wybrać na przykład mobilny barek na kółkach, który jest lekki i dość zgrabny lub ekskluzywną zabudowę.

Witryna lub komoda w formie barku

Jeśli kolekcjonujemy alkohole i zgromadzone butelki pełnią funkcję reprezentatywną, najlepszym sposobem na barek wydaje się przeszklona witryna, która pozwoli wyeksponować zawartość. Dzięki temu unikniemy również gromadzenia się kurzu. Ponadto, jeśli witryna wyposażona będzie
 w oświetlenie rozprowadzone wewnątrz, zyskamy świetny element dekoracyjny w naszym salonie. Ułatwi nam to też sprawne i bezproblemowe poszukiwanie właściwego trunku.

Mały salon – mały barek na kółkach

Nawet jeśli salon w naszym mieszkaniu nie jest oszałamiających rozmiarów nie wyklucza to możliwości posiadania funkcjonalnego, a zarazem zgrabnego barku. Do takich modeli można zaliczyć te na kółkach. W przypadku małych przestrzeni mobilny barek wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Możemy go przestawiać w różne miejsca naszego salonu, na przykład ukryć za niewielką kanapą, więc nie wymaga on wydzielenia stałej powierzchni, którą będzie zajmował.

Do wyboru mamy również te wykonane z drewna, całkowicie odkryte lub z zabudowanymi małymi szafkami czy szufladami w których możemy przetrzymywać narzędzia pomocne przy serwowaniu alkoholi. W innych modelach natomiast konstrukcja jest z metalowej ramy, a dopełnienie stanowią szklane półki. Szkło samo w sobie zawsze w aranżacji wnętrz prezentuje się elegancko i szykownie. Stanowi świetne dopełnienie stylizacji wnętrz o charakterze minimalistycznym i nowoczesnym. Wśród barków na kółkach bez problemu znajdziemy także te, które świetnie wpisują się w inne style, jak industrialny czy loftowy.

Półka na wino jako barek w salonie

To opcja najlepsza dla smakoszy i kolekcjonerów win. Półkę na wino przy niewielkich nakładach finansowych oraz czasowych można bez trudu wykonać samemu. Rozwiązanie takie będzie świetnym elementem dekoracyjnym w przypadku, kiedy salon tworzy integralną część z kuchnią. Podnosi walory dekoracyjne całej zabudowy, a poza tym urozmaici stylizację pokoju dziennego. Na rynku mamy też sporo niekonwencjonalnych rozwiązań. Spotkać można choćby barek w kształcie globusa. Dzisiejsze zestawy wypoczynkowe jak sofa, kanapa czy fotele często wyposażone są w małe półki pełniące funkcje barku. Można także nabyć stolik kawowy z opcją przechowywania trunków.