Dr Bartosz Pawlikowski – specjalista dermatolog, wysokiej klasy ekspert w dziedzinie laseroterapii, członek Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii

Bartosz Pawlikowski – specjalista Dermatolog, wysokiej klasy ekspert w dziedzinie laseroterapii, członek Amerykańskiego Towarzystwa Laseroterapii i założyciel pierwszego w Polsce Centrum Szkoleń z Laseroterapii w Praktyce kształcącego lekarzy. Ponadto, konsultant w dziedzinie dermatologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi oraz ekspert Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA). W 2004 roku ukończył Wojskową Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim, a w 2013 roku pod opieką Prof. Andrzeja Kaszuby uzyskał specjalizacje dermatologa i wenerologa.
W 2014 roku założył Medevac Klinika Pawlikowski, oferującą kompleksowe usługi medyczne w zakresie leczenia dzieci i dorosłych, którą prowadzi wspólnie z żoną.

Ma na swoim koncie dwie misje w Iraku: W 2005 roku pełnił funkcję lekarza izby przyjęć IV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Leczył w ramach pomocy dla irackiej ludności cywilnej, opiekował się rannymi i chorymi żołnierzami, w nagłych wypadkach asystował przy zabiegach operacyjnych i samodzielne wykonywał podstawowe czynności chirurgiczne. Dzięki misjom w Iraku oceniam dziś pacjenta nie tylko w odniesieniu do jego problemów dermatologicznych. Biorę pod uwagę również dolegliwości innych narządów i podchodzę do problemu holistycznie. To oznacza również, że jestem otwarty na każdą metodę leczenia, jeśli tylko jest ona skuteczna – podkreśla.

Na portalu znanylekarz.pl pacjenci opublikowali kilkadziesiąt pozytywnych opinii na temat lekarza. Podkreślają w nich, że dr Pawlikowski jest nie tylko doskonałym specjalistą, ale ciepłym i otwartym człowiekiem o dużej kulturze osobistej. Cenią sobie m.in. fakt, że zawsze odpowiada na telefony i maile. Dr Pawlikowski bardzo lubi małych pacjentów, dlatego od 2 lat z pasją na fejsbuku prowadzi autorski profil poradniczy Dermatolog dziecięcy radzi, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców – publikuje na nim zdjęcia i wideo z zabiegów, a także dzieli się najciekawszymi przypadkami medycznymi. Jest częstym gościem popularnego programu „Pytanie na śniadanie”. Widzowie cenią sobie fakt, że ciekawie odpowiada na zadawane mu pytania, a wyjaśniając zawiłości rożnych problemów, posługuje się prostą dla pacjenta terminologią.

Artykuły tego autora:

LiftPico, czyli dwudniowy lifting twarzy

Pierwsze objawy utraty jędrności skóry i zmiany owalu twarzy pojawiają się około 30 roku życia. Czas ten jest oczywiście indywidualny i zależy od skłonności rodzinnych oraz trybu życia (odżywianie, nawodnienie, ekspozycja na UV).

EyePico, czyli laserowy lifting powiek

Okolice oczu zaczynają wiotczeć ok. 30 r. ż., a pod wpływem bodźców zewnętrznych (np. tarcie, alergie, promieniowanie UV), mimiki oraz utraty kolagenu w skórze, proces ten pogłębia się w dość szybkim tempie.

Atopowe zapalenie skóry – pierwsza klinika w Polsce wprowadza fototerapię LED

Wrzesień - trudny czas dla dzieci z AZSZ początkiem roku szkolnego zawsze wiążą się silne emocje: dzieci wracają do swoich codziennych obowiązków, odbywania sprawdzianów, a także dłużej spędzają czas poza bezpiecznym domem, czyli strefą komfortu. Skumulowany stres sprawia, że często właśnie w tym okresie dochodzi do zaostrzenia objawów AZS – atopowego zapalenia skóry.

Kroplówka Detox Complex – Oczyszczenie organizmu i wewnętrzny support dla wszystkich zabiegów na ciało

Codzienne życie pod presją czasu i stresu, liczne obowiązki (praca, dom) oraz mało chwil na wypoczynek i regenerację to podstawowe czynniki przyspieszające procesy starzenia. Niestety, z upływem czasu nasz organizm traci swoją naturalną zdolność do samooczyszczania z toksyn i warto go w tym procesie regularnie wspomagać.

Sterydy w leczeniu AZS – czy są bezpieczne?

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba zapalna o podłożu alergicznym. W przebiegu AZS najbardziej dokuczliwe objawy dla dziecka to silny świąd i pieczenie skóry oraz często rozległe liszajowate zmiany na skórze ewoluujące w sączące nadżerki.

ZABIEG CLEAR LIFT – odnowa skóry w porze letniego lunchu!

Dotąd zabiegi laserowe i lato nie szły ze sobą w parze. Pierwsze promienie słońca wyznaczały ostateczny kres laseroterapiom, które musiały poczekać aż do jesieni.

Zabieg zamykania naczynek na nogach – rada specjalisty

Naczynka na twarzy i nogach, czyli teleangiektazje (czerwone niteczki) oraz wenektazje (niebieskie żyłki,) to statystycznie najczęstszy problem jaki leczy się laserami.

Znamiona u dzieci – skuteczna metoda na zwiększone zagrożenie

Znamiona barwnikowe, czyli tzw. „pieprzyki” powstają niekiedy już w okresie niemowlęctwa. Te wrodzone nie sprawiają kłopotu i mogą być obserwowane przez dermatologa zwykłym dermatoskopem nie częściej niż raz w roku. Obecnie ilość znamion u dzieci przybywa szybciej niż dekadę temu (co roku wzrasta o 3-5%).

Ceikawe tematy

Uroda

Okaż skórze więcej serca. Jak dobrać krem do wieku?

Zmycie makijażu, oczyszczenie twarzy i użycie kremu na noc – byłoby pięknie, gdyby na tym kończyła się pielęgnacja skóry. W praktyce wiele zależy jednak nie od samych zabiegów pielęgnacyjnych, ale od wyboru odpowiednich kosmetyków.

Przepisy

Zupa dyniowa z kandyzowanym bekonem

Przepis na sezonową zupę! Dyniowa z kandyzowanym bekonem.

Dom