ZABIEG CLEAR LIFT – odnowa skóry w porze letniego lunchu!

Dotąd zabiegi laserowe i lato nie szły ze sobą w parze. Pierwsze promienie słońca wyznaczały ostateczny kres laseroterapiom, które musiały poczekać aż do jesieni.

Fot. lavito.pl
Fot. lavito.pl

Ale zabieg laserowy zapewniający gruntowne odmłodzenie skórze – CLEAR LIFT*, wyznacza nowe trendy w tym zakresie; można go wykonywać nawet latem na różnych partiach twarzy i ciała, w tym: twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach oraz innych okolicach wymagających gruntownej poprawy stanu skóry.

Końcówka Clear Lift Pro, która pracuje w trybie frakcyjnym, lecz nieablacyjnym (czyt. nietermicznym) jest częścią lasera ALMA HARMONY. To naprawdę wyjątkowa – wywołuje w skórze mikrouszkodzenia kolumnowe do głębokości 3 mm, nie uszkadzając przy tym naskórka.

Przełom w laseroterapii

Laseroterapia jest obecnie standardem w zapobieganiu procesom starzenia oraz leczeniu wielu chorób skóry. Technologie laserowe zmierzają do zapewnienia największej skuteczności
przy najmniejszej inwazyjności w połączeniu z bezpieczeństwem i komfortem pacjenta. Zabiegi laserowe o ultrakrótkich impulsach, tego typu zabiegu są jednak przełomem
w technologii laserowej. Emisja pojedynczego impulsu odbywa się w nano sekundach, dając gwarancję bezpieczeństwa nawet w porach dużego nasłonecznienia. – Krótszy impuls pozwala zastosować mniejszą gęstość energii impulsu, co wiąże się z brakiem odczucia bólu, mniejszym odczynem pozabiegowym, krótszą rekonwalescencją, ale jednocześnie lepszym efektem. To, że nic nie widać po zabiegu a skóra szybciej się goi nie oznacza, że laser jest „słabszy”. Czas impulsu trwający nano sekundy pozwala zmniejszyć energię dziesięciokrotnie przy lepszym efekcie terapeutycznym – wyjaśnia dr Pawlikowski.

Dla kogo zabieg Clear Lift?

Ze względu na właściwości techniczne laser doskonale radzi sobie z powstrzymaniem procesów starzenia, przebudową skóry w zakresie kolagenu oraz leczeniem fotouszkodzeń skóry nabytych w ciągu całego życia, np. przebarwień i zmarszczek.

Na czym to polega?

ALMA to platforma wielofunkcyjna, istnieje możliwość podpięcia różnych głowic (np. zamykanie naczyń na twarzy, na nogach, leczenie trądziku, przebudowa blizn, fotoodmładzanie, usuwanie tatuaży i przebarwień) – do każdego problemu jest inna głowica.

ALMA Harmony XL Pro z głowicą CLEAR LIFT PRO jest nowoczesnym urządzeniem wysokoenergetycznym o możliwości pracy w nanosekundach na długościach fali 1064 nm i 532 nm. Takie właściwości zapewniają skuteczność zabiegów i jedynie niewielki odczyn pozabiegowy – wyjaśnia dr Bartosz Pawlikowski, specjalista dermatolog, ekspert w dziedzinie laseroterapii.

Zabieg polega na naświetleniu skóry w sposób pulsacyjny i frakcyjny (patrz: unikalna końcówka w tej technologii). Mikrotermiczne uszkodzenia tkanki stymulują komórki skóry
w mechanizmie foto akustycznym do szybszej regeneracji, wpływając na nie również na poziomie DNA. – Odnowa puli kolagenu w naświetlonej tkance zaczyna się po około 2-3 miesiącach od zabiegu i trwa do 10 miesięcy. Obserwowana jest wtedy powolna, ale systematyczna i zrównoważona poprawa wyglądu skóry pod względem struktury, napięcia, niedoskonałości i kolorytu. Jednocześnie pacjentka nie doświadcza przyrostu objętości na twarzy.  Zabieg laserowy warto połączyć z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, czystym kwasem hialuronowym lub połączeniem kwasu z preparatem witaminowym – mówi lekarz.

Znieczulenie:

Ze względu na rodzaj głowicy do zabiegu laserowego nie jest potrzebne znieczulenie kremem ani nasiękowe. – Pacjentki opisują wrażenia z zabiegu jako przyjemne, ciepłe igiełki. Jeśli chcemy połączyć zabieg laserowy z mezoterapią, wtedy skórę należy znieczulić – tłumaczy dr Pawlikowski.

Czas:

Zabieg trwa od 10 do 20 minut.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią,
  • przyjmowanie leków oraz ziół fotouczulających,
  • fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła),
  • nowotwory złośliwe,
  • bielactwo, łuszczyca,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne),
  • balsamy brązujące, samoopalacz

Rekonwalescencja

Ze względu na fakt, iż laser nie uszkadza naskórka, rekonwalescencja wynosi zwykle 1 dobę. Na dzień po zabiegu nie ma żadnych objawów jego wykonania. – Jak w przypadku każdego zabiegu laserowego, i tu należy stosować najwyższą fotoochronę, ale zaledwie przez 3 a nie 30 dni – zaznacza lekarz.

Jak często:

Zabieg najlepiej wykonać w serii 3 sesji, co 30 dni. Nakładający się efekt poszczególnych sesji powoduje zwiększenie dynamiki przebudowy skóry na całej jej grubości.

Cena:
800 zł/ 1 sesja
1200 zł pakiet/ 2 sesje