Była prezenterka apeluje do Ministra Zdrowia

Media społecznościowe coraz częściej stają się przestrzenią akcji społecznych. Czego dotyczy wystosowany apel?

Apel do Ministra Zdrowia na Instagramie. Foto instagram annapuslecka

Anna Puślecka, ekspertka mody i doświadczona dziennikarka kilka miesięcy temu poinformowała na Instagramie, że zmaga się z rakiem. O swojej chorobie opowiedziała mediach i zachęcała kobiety do robienia badań, które mogą uratować życie.

2 dni temu kobieta po raz kolejny poruszyła temat nowotworu w mediach społecznościowych. Tym razem postanowiła wystosować list otwarty do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Puślecka opisuje swój przypadek – wykryto u niej raka piersi, który można leczyć za pomocą leku Rybocyklib. Jest on refundowany w całej Unii Europejskiej… poza Polską. Dziennikarka nie jest jedyna kobietą w naszym kraju, która cierpiącą na tę podstępną chorobę i prosi ministra o reakcję. Na swoim instagramie pisze tak:

„Dlatego proszę Pana w imieniu swoim i tysiąca kobiet dotkniętych rakiem piersi o pomoc, aby rybocyklib jak najszybciej znalazł się na liście leków refundowanych dla kobiet w I i II rzucie leczenia (…)”

Apel spotkał się z ogromnym odbiorem, został przekazany dalej przez setki internautów, również celebrytów. Czy siła mediów społecznościowych okaże się wystarczająco duża, by uratować ludzkie życie?

Wpis znaleziono dzięki:

- Anna Puślecka

- Nowotwór

- List otwarty do Ministra Zdrowia