C. J. Skuse „Złotko”

Złotko” to mroczny thriller napisany z ogromnym poczuciem humoru, zgodnie nazywany przez recenzentów „dzieckiem Bridget Jones i Dextera Morgana”.

C. J. Skuse „Złotko”

W pewnym momencie uświadamiamy sobie, że wplątaliśmy się w jedną z tych niezręcznych sytuacji, w których kibicujemy morderczyni, zamiast ją potępiać,
i jesteśmy pod wrażeniem jej sprytu i przenikliwości.

Rhiannon jest wieczna sfrustrowana: życiem zawodowym, relacjami z mężczyznami, całym światem, który nie działa tak, jak powinien (czyli na jej korzyść). Praca, przyjaciele, związek… wszystko to jest jedynie fasadą, za którą stara się ukryć swoją prawdziwą naturę. Wieczorami układa pewną listę. Spis osób, które chciałaby zabić.

C. J. Skuse „Złotko”

Jest gotowa wymierzyć sprawiedliwość wszystkim – od kasjera z Lidla, który zawsze obija jej jabłka, i kierowcy, który parę razy zajechał jej drogę, po ludzi, którym wyraźnie się należy. No cóż, któż z nas czasem tego nie robi? Ale to wcale nie jest jedyna tajemnica Rhiannon… Dziewczynie, na którą nikt nie zwraca uwagi, być może nawet zbrodnia ujdzie na sucho.

C.J. Skuse

Jest autorką wielu powieści dla młodzieży. Przyszła na świat w 1980 r. w Weston-super-Mare w Anglii. Z wyróżnieniem ukończyła studia w dziedzinie twórczego pisania oraz pisarstwa dla dzieci. Jest nie tylko literatką, ale też wykładowczynią na uniwersytecie Bath Spa, gdzie zamierza się doktoryzować. „Złotko” to jej pierwsza powieść dla dorosłych czytelników.