„Czarna ręka” Stephan Talty

O początkach amerykańskiej mafii i o człowieku, który próbował ją powstrzymać - literacki świat pełen agresji, honoru oraz poświęcenia.

„Czarna ręka” Stephan Talty

Jak narodziła się Ameryka z „Ojca chrzestnego”? Oto fascynująca, pełna nieznanych wcześniej szczegółów opowieść o zbrodni, strachu, poświęceniu i honorze w Ameryce, napisana przez mistrza literatury non-fiction.

Znakomity amerykański dziennikarz Stephan Talty przybliża prawdziwą historię błyskotliwego detektywa policyjnego Josepha Petrosina, który prowadzi szeroko zakrojone śledztwo, by powstrzymać tajne stowarzyszenie włoskich gangów. Śledztwo prowadzi detektywa aż na Sycylię. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną zrozumieć mechanizmy kształtowania się amerykańskiego społeczeństwa i działania przestępczego półświatka na początku XX stulecia.

-W „Czarnej Ręce” zostały błyskotliwie odmalowane narodziny włoskiej przestępczości zorganizowanej, a także historia detektywa, który z nią walczył i histerii skierowanej przeciwko włoskim imigrantom. To wybitna książka. – komentuje Tyler Anbinder